Florbalisté Vítkovic nedotáhli své tažení v elitní kategorii mužů na mezinárodním turnaji Fortuna Czech Open až k celkovém triumfu, ve finále podlehli švédskému IBK Dalen vysoko 1:7.

I tak má český florbal poprvé po 12 letech od vítězství Tatranu Střešovice svého zástupce v týmu šampiona. Barvy Dalenu hají reprezentační útočník Milan Tomašík, letní posila právě z Vítkovic. Vítěz získal prémii 100 tisíc korun.

Oba soupeři se spolu utkali hned na začátku turnaje v základní skupině a ještě na 2x20 minut Dalen vyhrál 4:1. V první třetině finálového klání byly Vítkovice aktivní, ale Dalen udeřil z jedné ze svých nebezpečných akci v deváté minutě, kdy se trefil Jonas Svahn. Za tři a půl minuty vyrovnal Oldřich Sova, ale favorit rozhodl čtyřmi góly v druhém dějství.

Nejdříve se trefil šťastně znovu Svahn, jehož pokus se odrazil za záda brankáře Lukáše Součka od nohy Petra Kološe. Pak začal úřadovat kanonýr Peder Bodén, který za 10 minut a 21 sekund nastřílel hattrick.

Jeho druhý a třetí gól dělilo jen šest sekund a s deseti trefami se stal nejlepším kanonýrem turnaje. Konečnou podobu výsledku dali ještě Anton Ermling a Simon Sedin.