Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil druhé místo v závodu Světového poháru ve Willingenu a zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře. Dvaadvacetiletý reprezentant, jenž se dostal na stupně vítězů poprvé v sezoně a podruhé v životě, nestačil v Německu pouze na Nora Anderse Bardala.

Koudelkovi se ve Willingenu dařilo už v sobotní soutěži družstev a dnes svou formu potvrdil. Na medailové pozici byl už po prvním kole, kdy dolétl na 147,5 m, a druhým skokem jen o metr kratším svou průběžnou třetí příčku ještě vylepšil.

Po dvou čtvrtých a třech pátých místech se tedy Koudelka dočkal premiérových stupňů vítězů v ročníku a navázal na loňské třetí místo z Harrachova, kdy dosud jedinkrát vystoupil na pódium.

K premiérovému triumfu v životě chybělo české jedničce 6,7 bodu, o které zaostal za Bardalem. Ten se díky tomu dostal do čela průběžného hodnocení SP. Třetí dnes skončil Japonec Daiki Ito, jenž na Koudelku ztratil 5,9 bodu.

Na body dosáhli také na 19. příčce Lukáš Hlava a dosud poslední český vítěz závodu SP Jakub Janda, jenž byl deset míst za ním. Antonín Hájek se ze 40. pozice do druhého kola nedostal.