Basketbalisté Washingtonu se po darebném začátku tohoto ročníku NBA, který skončil výměnou trenéra, dostávají do formy. Po výhře v Detroitu v minulém zápase zvítězili také v Portlandu 124:109.

Podali nejlepší ofenzivní výkon v sezoně a český nováček ve slavné soutěži Jan Veselý dal sice jen tři body, ale vytvořil si své maximum v doskocích, kterých zaznamenal devět.

Washington přitom na půdě Portlandu vyhrál naposledy v roce 2005 a k nečekanému úspěchu mu pomohlo zranění LaMarcuse Aldridge, nejlepšího střelce soupeřova týmu v sezoně, který odstoupil už ve druhé minutě.

Klíčový dvouciferný náskok si hráči Washingtonu vypracovali ve druhé čtvrtině, v níž se začal prosazovat Nick Young. Ten se stal nejlepším střelcem utkání s 35 body a za trojkové vzdálenosti trefil sedm z osmi pokusů. John Wall přidal 29 bodů a devět asistencí.

NBA CIRCLE - Washington Wizards Vs Portland Trail Blazers Highlights Feb 14, 2012 Game Recap

Jednadvacetiletý Veselý odehrál téměř 29 minut, v nichž kromě tří bodů a devíti doskoků stihl i tři asistence, dva bloky, ale také šest faulů. Dvě minuty před koncem tak musel ze hřiště.

Portland táhl francouzský křídelní hráč Nicolas Batum s 33 body, avšak ani jeho výkon nepomohl k odvrácení třetí domácí prohry za sebou, což se TrailBlazers nestalo už čtyři roky. Wizards vyhráli potřetí z posledních pěti zápasů a pod novým koučem Randym Wittmanem mají bilanci pěti vítězství a sedmi porážek.

Jeremy Lin napsal další pokračování svého pohádkového příběhu. New York v Torontu dlouho prohrával, vyrovnal až minutu před koncem zásluhou Linova koše s faulem. Tím ale absolvent Harvardu neskončil, neboť v poslední sekundě zápasu trojkou rozhodl o výhře Knicks 90:87.

"Děkuji trenérovi a spoluhráčům, že mi v závěru věřili. V koncovce mám rád balon ve svých rukou," prohlásil Lin, jenž 27 body a 11 asistencemi dovedl Knicks k šesté výhře za sebou. Torontu nestačilo ani 25 bodů Josého Calderona.

Los Angeles Lakers porazili Atlantu 86:78, přestože se nedařilo Kobemu Bryantovi, který nastřílel pouze 10 bodů, což se mu v této sezoně ještě nestalo.

Výsledky NBA: Chicago - Sacramento 121:115, Denver - Phoenix 109:92, Detroit - San Antonio 95:99, Indiana - Miami 90:105, LA Lakers - Atlanta 86:78, Memphis - Houston 93:83, Oklahoma City - Utah 111:85, Portland - Washington 109:124 (za hosty Veselý 3 body, 9 doskoků), Toronto - New York 87:90.