reklama
reklama
23. 7. 2013 | poslední aktualizace: 25. 7. 2013  13:53
Satoranský: NBA je proti Španělsku jinde

Ve Washingtonu je to o tři levely výš, říká Satoranský, ale na NBA čeká dál

Basketbalista Tomáš Satoranský začíná přípravu s národním týmem na mistrovství Evropy. O své budoucnosti ví jen to, že bude i v příští sezoně pokračovat v Evropě, Washington, který ho loni draftoval v NBA, s ním zatím nepočítá.
Čtěte více o: basketbal | reprezentace | NBA
Tomáš Satoranský (vlevo) a Jakub Houška v souboji s Portugalcem Mário-Gil Fernandesem v kvalifikaci na ME.
Tomáš Satoranský (vlevo) a Jakub Houška v souboji s Portugalcem Mário-Gil Fernandesem v kvalifikaci na ME.
foto: ČTK

Zklamání z toho, že se v příští sezoně ještě do NBA nepodívá, hodil český basketbalista Tomáš Satoranský za hlavu. Cení si zkušeností, které nabral při nedávném týdenním tréninku ve Washingtonu, jenž ho loni draftoval, ale pro příští sezonu s ním ještě nepočítá. Satoranský se společně s národním týmem začíná připravovat na zářijové mistrovství Evropy, kam se Česko probojovalo po šesti letech.

Jste zklamaný, že se v příští sezoně v dresu Washingtonu do NBA ještě nepodíváte?
Samozřejmě mě mrzí, že nebudu příští sezonu na soupisce Wizards a nebudu s nimi hrát. Když jsem se to dozvěděl, tak jsem to nijak neřešil a soustředil jsem se na to, abych si před reprezentací odpočinul.

reklama

Nedávno jste týden ve Washingtonu trénoval. Co jste si z toho odnesl?
Byl jsem tam už podruhé. Byla to ohromná zkušenost i zážitek, i když to nakonec nedopadlo tak, aby mi řekli, že mě berou na příští rok. Bylo tím, jaký typ tréninků jsme tam dělali. Bylo to sice hodně individuální, ale v úplně jiném nasazení, koncentrované hodně na střelbu. Asi nejlepší bylo, že jsem mohl navštívit jejich kondičního trenéra, který se mnou vypracoval plán na léto a to, na co bych se měl zaměřit. V tomhle je tam servis asi ještě o tři levely výš, než jsem zvyklý ve Španělsku. Vždycky je užitečné to zažít, vzal jsem si z toho velká pozitiva.

Cítíte, že mají ve vás důvěru?
Těžko říct. Myslím, že jsou velmi spokojení jakou jsem odehrál sezonou. I mně stouplo sebevědomí, protože to byla asi moje nejlepší sezona vůbec. Myslím a doufám, že nějakou důvěru ve mě mají, což mi i říkal americký agent. Nemám jistotu, že tam podepíšu smlouvu na další rok, ale pořád v to věřím. Protože jestli se chcete dostat do NBA, a říká mi to řada lidí, musíte být sebevědomý a nesmíte nic vzdávat. Pořád věřím, že to vyjde.

Byl Jan Veselý, který už za Washington hraje druhý rok, vaším průvodcem v klubu a ve městě?
Byl jsem tam už podruhé, takže jsem to už trochu znal. Honza Veselý tam ten týden ale byl se mnou. Trávili jsme dost času spolu mimo basketbal, samozřejmě mi trochu ukázal město. Ukázal mi, kde bydlí. Washington je nádherný, podobá se evropským městům, je v něm hodně menšin. I kvůli městu a kultuře, která tam je, bych byl moc rád, kdybych se tam dostal.

Už víte, kde budete hrát v příští sezoně?
Pořád jsem celkem v nejistotě, ale je jisté, že zůstávám v Evropě. Jsou nějaké nabídky nebo se hovoří o zájmu některých týmů, ale o těch bych ještě nechtěl mluvit, protože nejsou oficiální. Pořád mám smlouvu v Seville, i proto mohu být trochu klidnější. Teď se plně koncentruji na začátek přípravy s reprezentací, uvidíme, jestli se v jejím průběhu něco změní.

Může hrát roli při rozhodování klubů, které by o vás měly zájem, to, že se budete za rok snažit znovu o NBA?
Může to být jeden z důvodů, protože kdyby mě někdo vykoupil, chtěl by mě mít u sebe nějakou dobu. Ale vůbec nemám jistotu, že za rok do NBA půjdu. Nevím, co se bude dít. Ale tohle nechávám teď stranou a soustředím se na mistrovství Evropy.

S jakým cílem budete odjíždět na evropský šampionát?
Myslím, že bychom se měli koncentrovat na to, abychom postoupili ze skupiny, až pak bychom se mohli bavit o nějakých dalších cílech. Myslím, že naše skupina je velice těžká, ale když se podíváte na další skupiny, tak si nevyberete. (Česko se na mistrovství Evropy utká v základní skupině se Španělskem, Slovinskem, Chorvatskem, Polskem a Gruzií – pozn. aut.)

Je výhodou, že tým je stejný jako v kvalifikaci a ještě ho doplní Jan Veselý?
Myslím, že jo. Na Honzu se těším, měl by nám pomoct v útoku i obraně. Myslím, že ho budeme využívat na více postech. To, že jsme tu teď ve stejné partě, je jen dobře. Viděli jsme, že to fungovalo, všichni mezi sebou máme skvělý vztah, nikdo si nevadí, všichni táhnou za jeden provaz. To je důležité a s takovou pozitivní energií bychom na šampionát taky měli jít.

Autoři: Jan Malý
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama