Pogačar ovládl na Giru první časovku a upevnil si vedení

10. 5. 2024 17:52

Slovinský cyklista Tadej Pogačar vyhrál na Giru d'Italia první časovku a po sedmé etapě si upevnil vedení v průběžném pořadí. Na těžké 40,6 km dlouhé trati porazil o 17 sekund časovkářského specialistu Itala Filippa Gannu.

Český cyklista Josef Černý zajel 27. čas, Jan Hirt vybojoval 37. místo a v celkovém pořadí klesl z osmé na 13. příčku.

Dvojnásobný vítěz Tour de France Pogačar, jenž si při premiérovém startu na Giru připsal triumf už ve druhé etapě, nadělil dosud nejbližšímu rivalovi v boji o růžový dres lídra Geraintu Thomasovi rovné dvě minuty.

Na druhém místě průběžného pořadí Brita vystřídal Daniel Felipe Martínez z Kolumbie, který dnes s Pogačarem na osmém místě prohrál o 1:49 a celkově ztrácí 2:36 minuty. Thomas, jenž byl klasifikován desátý, je o dalších deset sekund zpět.