Radek Štěpánek vypadl na tenisovém turnaji série Masters v Indian Wells v druhém kole. Čtrnáctý nasazený hráč v neděli podlehl Dudimu Selovi 4:6, 6:1 a 2:6. Izraelský tenista, jemuž ve světovém žebříčku patří 72. místo, tak po loňské dvousetové porážce v Memphisu vyrovnal vzájemnou bilanci na 1:1.

Rumun Victor Hanescu dokázal sebrat nejvýše nasazenému Rogeru Federerovi set. V druhé sadě vyhrál tie-break, pak už ale na světovou jedničku nestačil. Šestnáctinásobný grandslamový šampion Federer už vyhrál turnaj v Indian Wells třikrát, nyní bude jeho dalším protivníkem Kypřan Marcos Baghdatis.

Z turnaje se odhlásil pátý nasazený Rus Nikolaj Davyděnko, u nějž vyšetření odhalilo zlomeninu levého zápěstí. Na dvorcích bude chybět zhruba čtyři týdny. Ruku si přitom pochroumal už v polovině února v Rotterdamu, ale i s bolestivým zraněním ještě téměř celý měsíc hrál.

V soutěži žen skončila v třetím kole jeho krajanka Maria Šarapovová, která turnaj v Indian Wells vyhrála v roce 2006. V neděli však desátá nasazená hráčka nestačila na Číňanku Čeng Ťie a ve třech setech jí podlehla.