reklama
reklama
1. 9. 2012 | poslední aktualizace: 1. 9. 2012  08:55
Roddick s Azarenkovou postupují

Roddick se ještě s kariérou neloučí. Na US Open postupuje i světová jednička Azarenková

Americký tenista Andy Roddick, jenž oznámil, že po US Open končí s kariérou, na třetím grandslamu sezony postoupil hladce ze třetího kola. Dál jde i světová jednička Azarenková, která smetla Číňanku Čeng Ťie 6:0 a 6:1.
vba
Čtěte více o: US Open | Azarenková Viktoria | Roddick
Viktoria Azarenková, Bělorusko
Viktoria Azarenková, Bělorusko
foto: Reuters

Světová jednička Viktoria Azarenková ztratila v 3. kole US Open jedinou hru. Číňanku Čeng Ťie běloruská tenistka porazila 6:0 a 6:1. Kariéru si minimálně o další zápas prodloužil Andy Roddick. Dvacátý nasazený v emotivním duelu porazil 6:3, 6:4 a 6:0 Australana Bernarda Tomice.

Vítězka lednového Australian Open Azarenková už podruhé na letošním US Open ztratila jen jeden game. Tentokrát to odnesla Čeng Ťie, jež uhrála jen 27 ze 77 míčů. Běloruská tenistka, která celkem ztratila letos ve Flushing Meadows šest her, se v osmifinále utká s Annou Tatišviliovou z Gruzie.

reklama

Roddick celý den bojoval s emocemi z možného loučení. Do melancholické nálady ho definitivně dostala pocta jeho kariéře, kterou krátce před utkáním viděl v televizi v šatně.

"Už jsem odehrál spoustu zápasů a tohle byl úplně jiný druh nervozity. Bylo to pro mě překvapující, cítil jsem se před zápasem podivně. Hrál jsem dobře a ani nevím proč," vyprávěl třicetiletý Američan.

Atmosféra na zaplněném kurtu Arthura Ashe, který fandil vítězi US Open z roku 2003, dostala Tomice na kolena. "Je velmi obtížné hrát poprvé před 22.000 diváků. Je to velmi rozdílné, jsem zvyklý hrát v Austrálii," řekl devatenáctiletý tenista, který nebyl schopen klást Roddickovi odpor.

Posteskl si, že neměl šanci si na největším dvorci světa zatrénovat. "Míčky tady skáčou jinak než na vedlejších kurtech. Je těžké se dostat do úderů. Čím víc jsem se díval nahoru, tím víc jsem si uvědomoval, kolik je tam lidí," dodal Tomic.

Autoři: vba
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama