reklama
reklama
5. 10. 2013 | poslední aktualizace: 5. 10. 2013  14:40
Nadal je opět světovou jedničkou

Nadal potvrdil životní formu a je opět jedničkou. Nejsem nejlepší na světě, říká skromně

Rafa Nadal hraje svůj nejlepší tenis v kariéře. Od návratu po zranění se dokázal na dvanácti turnajích dostat do finále, teď je opět světovou jedničkou. Španěl ale přesto zůstává skromný a tvrdí, že se nikdy nepovažoval za nejlepšího tenistu světa.
lko
Čtěte více o: tenis | Nadal Rafael | ATP Tour
Rafael Nadal slaví jedno vítězství za druhým
Rafael Nadal slaví jedno vítězství za druhým
foto: Reuters

Španělský tenista Rafael Nadal korunoval návratem do čela žebříčku skvělých osm měsíců, během nichž postoupil na 12 z 13 turnajů do finále a získal deset titulů. Slavit však hodlá až na konci roku.

Nadal se vrátil k tenisu po více než půlroční pauze na únorovém turnaji ve Viňa del Mar a od té doby nehrál o titul pouze ve Wimbledonu, kde ho v prvním kole nečekaně vyřadil Belgičan Steve Darcis. Díky dnešnímu vítězství v semifinále turnaje v Pekingu nad Tomášem Berdychem, jenž utkání za stavu 2:4 vzdal, se navíc Španěl dostane po více než dvou letech do čela žebříčku.

reklama

"Během celé sezony jsem se cítil skvěle, když jsem šel na kurt. Byl jsem nadšený, že můžu zase hrát, hrát dobře a hrát proti komukoli," uvedl třináctinásobný grandslamový vítěz. "Tvrdě jsem kvůli tomu pracoval a díky tomu jsem nyní tam, kde jsem. Nicméně nemám jistotu, že budu světovou jedničkou i na konci sezony," upozornil Nadal.

Sedmadvacetiletý Mallorčan je od svého comebacku po zranění kolen nejlepším hráčem na ATP Tour, což potvrzuje bilance 65 výher proti třem porážkám, zůstává však při zemi. "Nepůjdu dneska spát s myšlenkou, že jsem nejlepší hráč na světě. To jsem si nikdy nemyslel a nemyslím si to ani teď. Odehrál jsem ale skvělou sezonu, bezpochyby jednu z nejlepších v kariéře," dodal. Pokud uspěje i v nedělním finále, vyrovná svou bilanci z dosud nejlepšího roku 2005, kdy získal 11 titulů.

Vzhledem k tomu, že sezona ještě není na konci, si Nadal svůj návrat do čela nechce moc připouštět. "Teď není čas na oslavy, musím zůstat soustředěný. Sezona ještě neskončila, má práce ještě neskončila. Slavit budu až na konci roku," uvedl španělský tenista, jenž už dávno není pouze antukovým fenoménem.

Autoři: lko
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
židovfský otřeppů krysa naplnění vaší zemi afrrického lidooopy a moru slovanský-1-androfagoi, vezměte si důchod, aby se práce 24 hodin denně, a vezme vašich vnitřních orgánů k transplantaci, rozdrtit židovfský krysa (hydrtyjtydckjtgukfyukyiuk)
židovfský otřeppů krysa naplnění vaší zemi afrrického lidooopy...
spíš nejutajenější dopingář... (anonym)
.
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama