reklama

Armádním sportovcem roku se stal skifař Synek

Ondřej Synek si v 34 letech počínal při výcviku jako správný mazák. Ondřej Synek si v 34 letech počínal při výcviku jako správný mazák. autor: Jiří Šimeček
Skifař Ondřej Synek byl poprvé v kariéře vyhlášen nejlepším armádním sportovcem roku. Letošní mistr světa získal v anketě, která byla slavnostně vyhlášena dnes v Praze, 472 bodů a o 30 bodů porazil druhou oštěpařku Barboru Špotákovou. Třetí skončila snowboardistka Ester Ledecká.

Praha - Reprezentanti Dukly mají za sebou velmi vydařený rok, elitní pětice získala na mistrovství světa zlatou medaili. Vedle Synka totiž na hlavní akci roku triumfovali i Špotáková, Ledecká a rychlostní kanoisté Martin Fuksa a Josef Dostál, kteří obsadili čtvrté a páté místo. Šestý oštěpař Jakub Vadlejch byl na MS stříbrný.

Vysmátý Synek, nový kalendář a královna Zátopková. Tak vypadalo předávání cen Armádní sportovec roku Vysmátý Synek, nový kalendář a královna Zátopková. Tak vypadalo předávání cen Armádní sportovec roku Prohlédněte zde

Nejlepším sportovcem do 23 let byla vyhlášena vodní slalomářka Tereza Fišerová a juniorem roku skokan na lyžích Viktor Polášek. Cenu pro nejlepšího trenéra převzal Milan Doleček, pod jehož vedením se připravuje Synek.

Cenu pro sportovní kolektiv převzali stejně jako před rokem rychlostní kanoisté ze čtyřkajaku, který letos závodil ve složení Daniel Havel, Jan Štěrba, Radek Šlouf a Jakub Špicar.

reklama