reklama

Začne Baroš trénovat s Baníkem? Je to jen kachna, tvrdí klub

Milan Baroš se po posledním ligovém utkání Baníku Ostrava loučil s baníkovskými fanoušky. V příští sezoně bude nejspíš hrát v zahraničí. Milan Baroš se po posledním ligovém utkání Baníku Ostrava loučil s baníkovskými fanoušky. V příští sezoně bude nejspíš hrát v zahraničí. Foto: Dalibor Sosna
Fotbalový útočník Milan Baroš se nezačne na sezonu připravovat s Baníkem Ostrava, nadále setrvává s rodinou v Praze a s agentem jedná o zahraničním angažmá.

Ostrava - Milan Baroš se začne připravovat s Baníkem Ostrava, tato zpráva v pondělí ráno potěšila baníkovce.

Ostravská fotbalová ikona, která jarní část sezony strávila na Bazalech, je však po absolvované dovolené stále s rodinou v Praze a se svým agentem Pavlem Paskou nadále směřují útočníkovu budoucnost do zahraničí.

Útočník v Praze jedná o budoucnosti

Podle zprávy deníku Sport měl začít Milan Baroš v pondělí trénovat s Baníkem Ostrava, který má stále zastavené přestupy kvůli nově vzniklým dluhům po době splatnosti. Tisková mluvčí Baníku Eva Plevová Šimčíková však informaci, kterou uvedl deník Sport jako první, nepovažuje za pravdivou. „Milan je v Praze a s agentem dál jednají o jeho budoucnosti,“ prohlásila v pondělí.

Baroš se prý s Baníkem nehodlá ani udržovat v kondici a herní pohodě pro případného zahraničního zájemce. „Pokud vím, tak v tomto týdnu se v Ostravě určitě neobjeví. Nic takového se nechystá,“ podotkla Šimčíková. Také trenérský štáb o Barošově příchodu nic neví. „Nikdo nám nic takového neoznámil, takže s tím nepočítáme,“ přidal asistent Erich Cviertna.

Odmítl Emiráty i Čínu

Milan Baroš už v minulých týdnech nevzal nabídku klubu Al-Wahdá z Abú Zabí ze Spojených arabských emirátů, kde působí trenér Karel Jarolím. Nevyšel ani přesun do čínské nejvyšší soutěže do klubu Jiangsu Sainty. V těchto dnech jedná prý s dalším čínským celkem a kluby z Turecka Antalyasporem a Sivassporem.

Jedno je jisté, kvalitní západoevropské celky nemají peníze na vyhazování. Až na velkokluby, které už ale o Baroše logicky zájem nejeví. Proto připadají v úvahu „pouze“ movité kluby z ne tolik atraktivních fotbalových destinací.

Ve hře Turecko, kde byl s rodinou spokojený

Ovšem na druhou stranu Baroš byl při působení v tureckém Galatasarayi za poslední dobu vůbec nejspokojenější. „Měli jsme dům přímo u moře, mohl jsem byl celý den po tréninku s rodinou jako na dovolené,“ pochvaloval si. Turecko, i když menší klub, by tedy nejspíš bral i tentokrát.

reklama