reklama

Bauer v Davosu nenastoupil. A vynechá i další závody

Lukáš Bauer Lukáš Bauer autor: Ondřej Besperát
Bauera trápí zánět nosohltanu

Davos - Běžec na lyžích Lukáš Bauer nenastoupil do dnešního závodu Světového poháru v Davosu.

Česká jednička odjela ze švýcarského střediska domů ještě před volnou patnáctkou kvůli zánětu nosohltanu. Bauer vynechá i Roglu ve Slovinsku a bude se soustředit na start v Tour de Ski, která začne na Nový rok.

"Mrzí mě, že nejedu, když už jsem tady zvládl kvalitní trénink a byl i napsán na startovní listině. Ale neměl by to být extra problém, i když se tímhle vyblokovaly dva závody," uvedl Bauer na svém webu.

Čtěte také: Bauerovo prokletí Veerpalu pojede Jizerskou padesátku

Poslední tři dny měl Bauer problém s nosohltanem. Přesto se zdálo, že v Davosu poběží. Na trať se měl vydat s číslem 82 jedenáct minut po třetí hodině, jenomže v tu dobu již byl na cestě domů.

Svůj start zrušil během dopoledne před závodem po konzultaci s trenérem Miroslavem Petráskem a lékařem týmu Martinem Koldovským.

"Normálně je to záležitost, kterou člověk překoná rýmou, ale u Lukáše se zhorší stav průdušek," uvedl Koldovský.

Bauer podle jeho slov mohl startovat, kdyby šlo třeba o olympiádu.

"Ale vzhledem k nadcházejícím vrcholům Tour de Ski a olympijským hrám jsem ho tam pustit nemohl. Bude se léčit pět až sedm dnů. Přijde tak o pár dnů tréninku, jinak si myslím, že by ho to poznamenat nemělo," řekl Koldovský.

Příprava bude směřovat na Tour de Ski

Dvaatřicetiletý Bauer absolvoval v pátek rychlý test na závod a kouč Petrásek byl podle jeho slov nadšený. "Cítil jsem se líp, než bývalo v Davosu obvyklé, ale nosohltan mě trápil tři dny a je zbytečné riskovat zhoršení, když nejsem úplně v pořádku."

V Davosu běžec, který vyhlásil cestu za olympijským zlatem, stihl týden kvalitního tréninku. "Jezdil jsem slušně, odtrénoval jsem, co jsem potřeboval, a akorát holt nejedu závody. Tak to je," uvedl.

Startovat nebude ani 20. prosince v Rogle, kde se poběží klasická třicítka s hromadným startem. Místo toho doufá, že po vyléčení najde dobré sněhové podmínky doma na Božím Daru. Chce se totiž co nejlépe připravit na první vrchol sezony Tour de Ski.

"Pořád platí, že bych tam chtěl bojovat o stupně vítězů. To by tohle nemělo ovlivnit," věřil.

Bauer nezačal olympijskou sezonu ideálně. Kvůli nachlazení měl celý říjen pauzu, a proto vynechal první závody v Beitostölenu. Pak jel klasickou patnáctku v Kuusamu, kde skončil devátý

reklama