reklama

Berdych o olympiádě: V Pekingu je lépe než v Aténách

Čeští sportovci v olympijské vesnici. Tomáš Berdych dole vpravo. Čeští sportovci v olympijské vesnici. Tomáš Berdych dole vpravo. autor: Martin Novák
Rozhovor s českým tenistou Tomášem Berdychem

Peking (od našeho zvláštního zpravodaje) - Tomáš Berdych je v Pekingu na své druhé olympiádě. Český tenista, který před čtyřmi roky šokoval svět v Aténách vyřazením Rogera Federera, si na podmínky v čínské metropoli vůbec nestěžuje.

Krátce po slavnostním vztyčení české vlajky v olympijské vesnici poskytl Aktuálně.cz krátký rozhovor. "Je to o velký kus lepší než v Aténách. Je o nás bezvadně postaráno, všechno funguje," řekl dvaadvacetiletý tenista.

Turnaj začíná prvním kolem už v neděli, dva dny po zahájení her. Českého reprezentanta čeká nebezpečný Ivo Karlovič z Chorvatska.

Dále čtěte: Olympijský tenis rozlosován, Berdych vyzve Karloviče

Jak Vám vyhovují zdejší kurty a zdejší prostředí ?
Kurty jsem zatím nevyzkoušel, teprve se tam chystám. Přiletěl jsem teprve včera. Zatím jsme si byli jen tady ve vesnici trochu zacvičit, protáhnout se a zaběhat si.

Pořád se mluví o smogu a o špatném vzduchu. Jak to vidíte Vy ?
Je to něco jiného. Uvidím, jak to bude na mě působit, nakolik mi to bude nebo nebude vadit. Ale ono to počasí je tady víceméně stejné jako v Americe. Dusno, vlhko. Tak já myslím, že zas tolik mi to snad vadit nebude.

Hrál jste už někdy v Číně, nebo to bude Vaše premiéra?
Hrál. Už asi před čtyřmi roky jsem hrál turnaj v Šanghaji. Pak jsem byl náhradníkem na turnaji Masters, ale to jsem nenastoupil. Takže to pro mne bude první větší vystoupení v Číně.

Jak jste spokojen s ubytováním v olympijské vesničce ?
Je to o velký kus lepší než v Aténách. Je o nás bezvadně postaráno, všechno funguje. Je to skvělé, snad to vydrží celou dobu.

reklama