reklama

Ať je déšť nebo mráz, Davidová umí získat medaili za každého počasí

Markéta Davidová slaví po sprintu v Annecy Markéta Davidová slaví po sprintu v Annecy autor: Jaroslav Svoboda
Biatlonistku Markétu Davidovou těší každé stupně vítězů bez ohledu na počasí. Pošesté na pódium ve Světovém poháru vystoupila po třetím místě v deštivém sprintu ve francouzském středisku Le Grand-Bornand a vtipkovala, že další závod pojede v plavkách.

Mezi kapkami deště viděla terče perfektně a všechny sestřelila. "Z každé medaile jsem nadšená a je jedno, jaké jsou podmínky. Jsem šťastná za dvě nuly a že to klaplo," řekla dvaadvacetiletá biatlonistka České televizi.

"V tomhle počasí dát nulu, to je perfektní výkon," ocenil asistent trenéra žen Jiří Holubec střelecký výkon české jedničky. "Bronz je krásný," uvedl kouč.

Davidová ztrácela po druhé střelbě jen dvě desetiny na Tiril Eckhoffovou. S norskou vítězkou závodu ale v posledním kole dlouhém 2,5 kilometru na trati prohrála o dvacet vteřin. "Totálně mi došly síly, už toho bylo moc. V posledním kole jsem nabrala ztrátu," řekla Davidová, celkově přitom byla třetí nejrychlejší běžkyní.

I když skončila na výborném třetím místě, v dešti by pořád závodit nechtěla. "Ne, rozhodně ne. Tohle bylo snad horší než Oberhof," zmínila v rozhovoru na svazovém webu německé středisko, kde bývá tradičně mlha a ošklivé počasí. "Doufám, že tam bude hezky, když tady je tak hnusně."

Závod dokončila úplně promočená. Na otázku, v čem pojede sobotní stíhačku, s úsměvem odvětila: "To nevím. Možná v plavkách. Fakt na sebe už nic nemám." Na stupních vítězů dostala vedle medaile také plyšáka. "Toho myslím ocení jedna z mých sester, ten poputuje tam."

V hodnocení sprintu je Davidová, která získala v této disciplíně bronz i na úvod sezony v Östersudu, čtvrtá. V celkovém pořadí SP je sedmá a šanci na vylepšení této pozice bude mít v sobotním stíhacím závodu a v nedělním závodu s hromadným startem.

Biatlon končí v Kontiolahti. Fourcadovi unikl glóbus o dva body, projděte si výsledky Biatlon končí v Kontiolahti. Fourcadovi unikl glóbus o dva body, projděte si výsledky Prohlédněte zde
reklama