reklama

Běžkaři vs. biatlonisté. Johaugová v brutálním norském výjezdu porazila i Krčmáře

Therese Johaugová Therese Johaugová autor: Reuters
Tuhle drsnou přípravu čeští biatlonisté ještě nezažili. Poprvé se zúčastnili norského závodu Blinkfestivalen. Na kolečkových lyžích byla v 7,4 kilometru dlouhém stoupání nejrychlejší domácí běžkyně Therese Johaugová. Z Češek se blýskla čtvrtým místem mezi biatlonistkami Ludmila Horká. Mezi muži kraloval dvojnásobný olympijský vítěz her z Pchjongčchangu Simen Krüger.

Už je to čtrnáctiletá tradice. Uprostřed léta se v norském Sandnesu sejdou hvězdy běžeckého lyžování i biatlonu, aby tu v rámci přípravy na novou sezonu poměřily síly v různých disciplínách. 

Léky na astma? To je to nejmenší, směje se Neumannová. Norská dominance má více příčin Léky na astma? To je to nejmenší, směje se Neumannová. Norská dominance má více příčin Čtěte zde

Jednou z nich je výjezd kopce Lysebotn Opp, přes sedm kilometrů stoupání z úrovně hladiny moře až do 640 metrů. Ve čtvrtek byla mezi ženami nejlepší Norka Johaugová s časem 31:18,4, stanovila tak nový rekord a obhájila loňský triumf.

Zajímavé je, že svým časem předčila například českého biatlonistu Michala Krčmáře, který byl mezi muži 24. s výsledkem 32:08,5 a tříapůlminutovou ztrátou na vítěze Krügera. 

Spokojená může být Ludmila Horká, která měla 16. nejlepší čas celkově a čtvrtý mezi biatlonistkami.

"Byl to jeden z nejtěžších závodů, které jsem kdy jela. Kilometry vůbec neubývaly, bylo to opravdu náročné. Je to velká vzpruha vzhledem k tomu, že jsme tady měly v pondělí jeden z nejtěžších tréninků a já ho ani nedokončila. Myslela jsem si, že jsem na tom hůř než dřív," uvedla na webu českého biatlonu Horká.

Z dalších českých biatlonistek se dostala do cíle jako devatenáctá Markéta Davidová se ztrátou 7:51 na Johaugovou.

"Holky si nevedly špatně, nebyl to žádný propadák. Kopec jim dal pořádně zabrat, naštěstí nebyl žádný pařák, jelo se asi v 16 stupních. Ale když jsem šel pěšky nahoru, tak mi bylo horko," přiznal asistent trenéra českých biatlonistek Jiří Holubec.

reklama