reklama

Beznadějně posledního Moravce hnali Němci kupředu. A já nebyl schopný jet, sundalo mě to, řekl

Zklamaný Ondřej Moravec. Zklamaný Ondřej Moravec. autor: Milan Kammermayer
Hned první položka ukončila veškeré naděje Ondřeje Moravce v závodu s hromadným startem. Tři chyby a tři trestná kola vzaly českému biatlonistovi chuť k dalšímu boji.

Ruhpolding (od našeho zpravodaje) - Závod v německém Ruhpoldingu nezačal biatlonista Ondřej Moravec dobře. Na první položce hned třikrát chyboval. "Bylo to špatnou polohou, všechny rány letěly vpravo. Hodně od středu, snad čtyři centimetry," popisoval v cíli.

Na startu měl chuť porvat se o další úspěch. Navázat na stříbrný vytrvalostní závod a potvrdit, že mu německý Ruhpolding náramně sedí.

Entuziasmus ho ale opustil nečekaně brzy. Po první položce musel dlouze kroužit na trestném kole. Bylo po nadějích.

"S tím už se nedalo absolutně nic dělat. Nebyl jsem už schopný jet žádné tempo," svěřil se biatlonista. "Když je člověk vpředu, v tom vlaku, tak s ním prostě jede. Když tam není, je to složité," dodal.

Před závodem to na průšvih nevypadalo ani náznakem. Nástřel proběhl bez problémů. Drobná chyba při zaujímání polohy v leže ale měla fatální následky. Moravec ztratil chuť poprat se o dobrý výsledek.

"Sundalo mě to fest. Takhle jsem si to nepředstavoval," smutnil. Přesto v sobě našel určitou motivaci. Chtěl sám sobě dokázat, že šlo o ojedinělý kolaps, který s jeho velmi slušnou střeleckou formu nemá co dělat.

"Byla by blbost se tam nějak úplně zlomit a dostat se ještě víc dolů dalšími špatnými položkami. Jsem rád, že jsem zastřílel nuly. S tím můžu být spokojený. Položky to byly rychlé, ale nic platné," řekl Moravec.

Tři nuly za sebou mu stejně žádný posun nezajistily. O dvě místa, na konečnou 28. pozici, se posunul díky střeleckým selháním Itala Dominika Windische a Nora Henrika L´abée-Lunda. Ti nasázeli celkem sedm respektive šest střeleckých omylů.

Když jel beznadějně poslední, zažil nečekanou podporu fanoušků. Stejně jako minulou zimu v Novém Městě na Moravě, kde při pádu zlomil pažbu. Tentokrát ho ale hnali dopředu němečtí příznivci.

"To byl mazec. Jako kdybych jel o vítězství," smál se Moravec. I na střelnici, kam dorazil naprosto osamocený, prožil vlnu podpory od natřískané hlavní tribuny Chiemgau Areny.

"Je dobré, že si to člověk vyzkouší. Člověk se chytí toho rytmu, co mu vytváří tribuna a většinou to špatně skončí," vysvětlil.

Z Ruhpoldingu bude třiatřicetiletý reprezentant i přes závěrečný nezdar odjíždět s pozitivními pocity. "Je škoda, že jsem to dnes poslal takhle do kopru. Ale jinak jsem měl pocit z jízdy dobrý, ve štafetě jsem se trápil, dnes to bylo lepší."

Před posledním předolympijským testem v italské Anterselvě hodlá především regenerovat. "A pak to tam zvládnout lépe hlavou. Bude to důležité. Od toho se člověk odrazí dál do dalších tří týdnů," vysvětlil Moravec.

Právě tolik času bude zbývat do startu olympijských her v Pchjongčchangu.

Biatlonová sezona skončila. Krále Fourcada doplnila drobná Finka. Podívejte se, jak dopadli Češi Biatlonová sezona skončila. Krále Fourcada doplnila drobná Finka. Podívejte se, jak dopadli Češi Prohlédněte zde
reklama