reklama

Parádní úspěch českých biatlonistů. Davidová a Žemlička vyhráli na juniorském ME stíhací závody

Podívejte se na fotogalerii z nedělních stíhaček v Novém Městě. Podívejte se na fotogalerii z nedělních stíhaček v Novém Městě. Foto: Lukáš Caha
Biatlonistka Davidová vybojovala před domácími fanoušky v areálu v Novém Městě na Moravě celkem tři cenné kovy.

Nové Město na Moravě - Po sobotním sprintu si čeká biatlonistka Markéta Davidová dnes doběhla na juniorském evropském šampionátu v Novém Městě na Moravě i přes šest chyb na střelnici pro druhé zlato, když vyhrála stíhací závod.Závod juniorů opanoval Milan Žemlička před Ondřejem Šantorou.

Navíc se čtyři Češi vešli do osmého místa: šestý byl Jakub Procházka a osmý Jakub Švrtecký. Ve stíhačce juniorek ještě skončila šestá Simona Maříková.

Český biatlon se budoucnosti nemusí bát. Davidová zvítězila na domácím juniorském mistrovství Evropy Český biatlon se budoucnosti nemusí bát. Davidová zvítězila na domácím juniorském mistrovství Evropy Čtěte zde

K dnešnímu úspěchu Davidové pomohl vynikající běžecký výkon. Před druhou Kanaďankou Megan Bankesovou měla v cíli náskok dvou sekund, třetí skončila Ruska Ksenia Žužgovová s odstupem 7,7 vteřin. Šesté místo zopakovala další Češka Simona Maříková.

Davidová zvládla bezchybně pouze první položku. V dalších třech si vždy situaci zkomplikovala dvěma trestnými koly. "Měla jsem výborně připravené lyže, škoda těch šesti chyb. Naštěstí hodně chybovaly i soupeřky za mnou. Třetí závod v krátkém průběhu čtyř dnů byl už hodně těžký," řekla Davidová.

Po poslední střelbě byla až třetí se ztrátou 17 sekund na Bankesovou, i tak vybojovala zlato. "Poslední kolo jsem už byla smířená s tím, že budu druhá. Nevěřila jsem, že bych mohla ztrátu smazat. Jsem moc ráda, že se mi to podařilo," dodala Davidová a ocenila i výbornou diváckou kulisu zhruba tří tisícovek fanoušků.

Biatlonista Michal Krčmář odpovídal online: Rusové si žijí ve své bublině, s nikým se nebaví Biatlonista Michal Krčmář odpovídal online: Rusové si žijí ve své bublině, s nikým se nebaví Čtěte zde

Žemlička odstartoval pátý s mankem 27 sekund na ruského vítěze sprintu Nikitu Poršněva. Po druhé střelbě už diktovali tempo Češi. Žemlička vedl s půlminutovým náskokem na Šantoru a Procházku, jenž si při poslední položce připsal dvě rány mimo terč a přišel o stupně vítězů.

"Je to nepopsatelný zážitek. Od první položky jsem vedl. Běžecky jsem na tom nebyl nejlépe, ale hlídal jsem si to pomalou střelbou. V závěru už jsem neměl kam pospíchat," řekl Žemlička. Závod si užil. "Byl jsem bez nervů. Jednu chvíli jsem nevěřil tomu, co se děje: celý svět byl za námi, tři jsme jeli na bednu," připomněl.

Šantora vybojoval stříbro po 17. místě ze sprintu, na startu měl manko 69 sekund. "Nepovažoval jsem to za ztracené, tajně jsem doufal v medaili. Ve sprintu se mi dobře běželo a vyšla mi tentokrát i střelba," hodnotil.

O budoucnost českého biatlonu je postaráno. V Novém Městě byl i juniorský šampionát provoněný zlatem O budoucnost českého biatlonu je postaráno. V Novém Městě byl i juniorský šampionát provoněný zlatem Prohlédněte zde

Mistrovství Evropy juniorů v biatlonu v Novém Městě na Moravě - stíhací závody:

Junioři (12,5 km): 1. Žemlička 36:06,6 (2 trest. okruhy), 2. Šantora (oba ČR) -15,5 (2), 3. Dudčenko (Ukr.) -24,2 (1), ...6. Procházka -1:12,4 (3), 8. Švrtecký -1:30,4 (5), 40. Mikyska (všichni ČR) -5:12,1 (3).

Juniorky (10 km): 1. Davidová (ČR) 33:40,7 (6 trest. okruhů), 2. Bankesová (Kan.) -2,0 (2), 3. Žužgovová (Rus.) -7,7 (1), ...6. Maříková -1:00,3 (4), 37. Vinklárková -4:46,1 (4), 40. Tkadlecová (všechny ČR) -4:55,2 (7).

reklama