reklama

Biatlonisty potrápila ve štafetě střelba, přesto skončili šestí

Tomáš Krupčík. Tomáš Krupčík. autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Česká štafeta Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Adam Václavík a Tomáš Krupčík obsadila šesté místo v pátečním závodě Světového poháru v kanadském Canmore. I přes zaváhání ve střelbě jeho kolegů se Krupčík bezchybnou střelbou probil na konečné páté místo.

Generálku na mistrovství světa vyhráli suverénně Norové. Pro druhé zlato v Kanadě si tak doběhl vítěz čtvrtečního vytrvalostního závodu a jednička sezony Nor Johannes Thingnes Bö.

Šlesingr, vracející se do seriálu po zranění zad, nerozjel štafetu dobře a po čtyřech dobíjeních předal až jako osmnáctý se ztrátou téměř dvou minut. Krčmář střílel lépe, chyboval dvakrát a vytáhl Čechy o sedm příček. Časová ztráta na čelo však narůstala.

Živě: Štafetu biatlonistů v Canmore ovládli Norové. Češi nakonec šestí Živě: Štafetu biatlonistů v Canmore ovládli Norové. Češi nakonec šestí Čtěte zde

Václavík na třetím úseku perfektně odstřílel ležku, ale při stojce se opět trápil. Ve čtvrtek na ní trefil jediný terč, dnes musel na jedno trestné kolo a z průběžné sedmé příčky se propadl na devátou. Krupčík však neminul a den po životním 12. místě se pral o pátou příčku. Ve finiši těsně s Rakouskem prohrál.

"Šesté místo je pro nás výborné," řekl trenér Zdeněk Vítek České televizi. "Vyzdvihl bych výkon Tomáše, dal pět na pět a výrazně štafetě pomohl," dodal. Češi v osmnáctistupňovém mrazu vybojovali druhý nejlepší týmový výsledek v sezoně, před měsícem v Oberhofu byli čtvrtí. Tehdy běželi Krčmář, Krupčík a absentující Ondřej Moravec a Jakub Štvrtecký.

Bö do cíle s obrovským náskokem dovezl norskou štafetu, kterou před ním výborně rozjeli Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen a Erlend Bjöntegaard.

Ve 22:45 začne štafeta žen a český tým pojede ve stejném složení jako v Oberhofu, kde překvapivě vybojovaly bronz Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková.

Bö rekordmanem, slaví i Wiererová. Podívejte se na výsledky sezony biatlonistů Bö rekordmanem, slaví i Wiererová. Podívejte se na výsledky sezony biatlonistů Prohlédněte zde
reklama