Skvělý Moravec vrátil porážku Fourcadovi. V úžasné stíhačce dojel jen těsně čtvrtý

Moravec v cíli jásal, i když na něj zbyla jen květina. Koukalová odstřelila sny o velkém skoku
V závodě žen Gabriela Koukalová skončila po dvou chybách na poslední střelecké položce desátá.
V dramatickém závěru mužské stíhačky vyhrál Němec Arnd Peiffer, který jako jediný ze špičky dokázal odstřílet všechny položky čistě. Peiffer na cílové rovince o tři desetiny přespurtoval Rakušana Simona Edera.
Moravec zvládl bezchybně obě úvodní zastávky na střelnici,...
... při druhé ležce se mu ale jeden z terčů sklopil po kalibrové ráně hodně pomalu.
Aktualizováno 11. 3. 2017 14:45
Biatlonista Ondřej Moravec potvrdil formu a ve stíhacím závodě Světového poháru ve finském Kontiolahti se dlouho držel mezi nejlepšími. Nakonec dojel čtvrtý s minimální ztrátou na stupně vítězů. Vyhrál Němec Arnd Peiffer, který zvládl nejlépe dramatický finiš. Michalové Šlesingr a Krčmář skončili až ve čtvrté desítce.

Kontiolahti - Biatlonista Ondřej Moravec doběhl čtvrtý ve stíhacím závodu Světového poháru v Kontiolahti a oproti sprintu si o dvě místa pohoršil. V dramatickém závěru vyhrál Němec Arnd Peiffer, který jako jediný ze špičky dokázal odstřílet všechny položky čistě.

Moravec zvládl bezchybně obě úvodní zastávky na střelnici, při druhé ležce se mu ale jeden z terčů sklopil po kalibrové ráně hodně pomalu. Vestoje při každé položce jednou minul a v posledním kole už na nejlepší trio nestačil. Za vítězem zaostal o 9,8 sekundy.

"Dvě bylo dneska hodně, chtělo to střílet o jednu míň. Ty stojáky dneska nebyly úplně nejjednodušší, trošku se zvedl vítr a poměrně hodně se chybovalo. Já jsem měl štěstí už na tom ležáku, tam mi spadl neskutečný kalibr," řekl Moravec Radiožurnálu.

Se čtvrtým místem byl každopádně spokojený. "Spokojenost určitě ano, protože dneska jsem na tom nebyl kdovíjak dobře po fyzické stránce, v posledním kole mi chyběla energie na to, abych skupinu dostihl a zkusil s nimi bojovat," uznal sílu soupeřů. "V podstatě už od půlky posledního kola jsem si hlídal odstup směrem dozadu a bylo vidět, že i Fourcade už na to úplně nemá a není tak dominantní," dodal.

Další dva Češi Michal Krčmář a Michal Šlesingr si závod po chybách na střelnici shodně prodloužili o pět trestných kol a v závěrečném společném finiši vyhrál Krčmář o dvě desetiny sekundy. V konečném pořadí obsadil 32. místo s odstupem 2:22,2 minuty za vítězem, Šlesingr byl třiatřicátý.

Bývalý mistr světa ve sprintu Peiffer na cílové rovince přespurtoval Rakušana Simona Edera a o tři desetiny sekundy vybojoval první vítězství v sezoně. Na celkově osmý triumf kariéry čekal dva roky. Nor Emil Hegle Svendsen v závěru boj o zlato vzdal a doběhl třetí s odstupem 2,3 sekundy.

Suverén sezony Martin Fourcade nasbíral na střelnici čtyři chyby, z boje o medaile vypadl na poslední položce, kde dvakrát minul a doběhl pátý 25,5 sekundy za vítězem. I to mu ovšem stačilo, aby si s předstihem zajistil malý křišťálový glóbus za stíhačku.

Po závodu pak Francouz z Finska odcestoval za svou ženou, kterou v brzké době čeká porod jejich druhého dítěte.

Závody SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):

Muži - stíhací závod (12,5 km):

1. Peiffer (Něm.) 30:35,0 (0 trest. okruhů), 2. Eder (Rak.) -0,3 (2), 3. Svendsen (Nor.) -2,3 (2), 4. Moravec (ČR) -9,8 (2), 5. M. Fourcade (Fr.) -25,5, 6. Hofer (It.) -27,7 (1), 7. J. T. Bö -33,2 (3), 8. Christiansen (Nor.) -38,4 (1), 9. Rastorgujevs (Lot.) 38,7 (4), 10. Šipulin (Rus.) -50,9 (2), …32. Krčmář -2:22,2 (5), 33. Šlesingr (oba ČR) -2:22,4 (5).