reklama

Moravec poskočil do dvacítky i přes vítr a žaludeční problémy, ženy selhaly

Ondřej Moravec ve stíhačce SP v Novém Městě na Moravě 2018. Ondřej Moravec ve stíhačce SP v Novém Městě na Moravě 2018. autor: Milan Kammermayer
Ondřej Moravec skončil nejlépe z české trojice bojující ve stíhacím závodě mužů v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě, obsadil 18. příčku.

Michal Krčmář v sobotu skončil 32., mladík Jakub Štvrtecký obsadil 49. pozici. V závodě žen byl z domácích biatlonistek nejlepší Lucie Charvátová na 34. pozici, Eva Puskarčíková finišovala padesátá. Veronika Vítková ze závodu před závěrečnou střelbou odstoupila.

Pro první příčku si mezi muži doběhl vítěz sprintu, lídr poháru Johannes Thingnes Bö z Norska. Druhý projel cílem Rus Alexandr Loginov a třetí místo ve větru vybojoval Johannesův bratr Tarjei.

Moravec musel na čtyři trestná kola a oproti sprintu si polepšil o pět míst. V posledním kole ho začaly trápit žaludeční problémy, závod ale dokončil a hned po něm odjel do hotelu.

Vlajka místo deštníku. I to bylo k vidění při biatlonových stíhačkách na Vysočině Vlajka místo deštníku. I to bylo k vidění při biatlonových stíhačkách na Vysočině Prohlédněte zde

Michal Krčmář udělal na střelnici sedm chyb a klesl z 20. na 32. místo. Junior Jakub Štvrtecký nezvládl položky vstoje, obsadil 49. příčku a nedočkal se prvních bodů v kariéře.

Hrdinou stíhačky byl Martin Fourcade. Francouz překonal zklamání ze sprintu, v kterém obsadil až 43. místo, nakonec se rozhodl startovat a polepšil si o 38. pozic. Jako jediný poslal do černého všech dvacet ran a cílem projel pátý.

Prvenství v ženském závodě, který začínal v dešti a stejně jako mužům při něm silně foukalo, těsně uhájila prvenství vítězka pátečního sprintu Norka Marte Röiselandová. Ve finiši odrazila útok vedoucí ženy seriálu SP Italky Dorothey Wiererové. Třetí dojela Švédka Hanna Öbergová.

Přes déšť sledovalo sobotní stíhací závody ve Vysočina Areně podle organizátorů třicet tisíc diváků.

Bö rekordmanem, slaví i Wiererová. Podívejte se na výsledky sezony biatlonistů Bö rekordmanem, slaví i Wiererová. Podívejte se na výsledky sezony biatlonistů Prohlédněte zde
reklama