reklama

Biatlonistky se ve vytrvalostním závodě trápily, Charvátová minula osm terčů

Lucie Charvátová Lucie Charvátová autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
České biatlonistky začaly Světový pohár v Pokljuce špatným výkonem. Eva Kristejn Puskarčíková s Markétou Davidovou v individuálním závodě alespoň dosáhly na body, když skončily na konci čtvrté desítky pořadí, Charvátová udělala na střelnici osm chyb a skončila na chvostu stohlavého startovního pole.

Závod vyhrála Denise Herrmannová a postarala se o první německý úspěch v této sezoně.

Jednatřicetiletá Herrmannová zvládla čtyřpoložkový závod poprvé v kariéře bez chyby na střelnici a Švédku Hannu Öbergovou, která přičetla trestnou minutu za jednu nepřesnou ránu vestoje, porazila o 59,2 sekundy. Třetí skončila rovněž čistě střílející Anais Bescondová z Francie s odstupem 1:15,7 minuty.

Puskarčíková čistě střílela v první polovině závodu, na posledních dvou položkách připsala vždy jednu minutu a propadla se na konečné 38. místo.

Hned za ní na 39. místě doběhla Markéta Davidová, která vestoje vždy dvakrát minula. Lucie Charvátová nesestřelila po dvou terčích na každé položce a obsadila 89. místo, nemocná Jessica Jislová závod vynechala.

Biatlon končí v Kontiolahti. Fourcadovi unikl glóbus o dva body, projděte si výsledky Biatlon končí v Kontiolahti. Fourcadovi unikl glóbus o dva body, projděte si výsledky Prohlédněte zde
reklama