reklama

Krčmář se po onemocnění koronavirem vrátil stříbrem na mistrovství Evropy

Michal Krčmář. Michal Krčmář. autor: Petr Slavík / Český biatlon
Biatlonista Michal Krčmář získal stříbro ve stíhacím závodě na mistrovství Evropy ve středisku Duszniki-Zdrój, kam odjel, aby se po onemocnění covidem vrátil do závodního rytmu. V testu před mistrovstvím světa chyboval jen jednou a posunul se z osmého místa po sprintu na druhé. Za vítězným Arťomem Prymou z Ukrajiny zaostal o 6,6 sekundy.

"Po pátečním sprintu jsem byl docela unavený, ale večer jsem se šel projít a hodně mi to pomohlo. Uvolnil jsem se, dobře se vyspal a na únavu zapomněl. Mám v sobě dva kvalitní závody, které ukázaly, že tělo je na tom po nemoci dobře a pomohly tak i mé mysli. Vím, jak si stojím," řekl Krčmář svazovému webu.

Stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu na evropském šampionátu závodil poprvé od roku 2014. Pak tuto akci na úrovni IBU Cupu vynechával, protože byl stálým členem elitního českého týmu pro Světový pohár.

Teď se mu ME hodilo jako zkouška, nakolik se zotavil po koronaviru. Třicetiletý český biatlonista dlouho střílel bezchybně a na závěrečnou položku přijel ve vedoucí skupině. Udělal tam jednu chybu, ale terče míjeli i ostatní a Krčmář odjížděl v čele společně s Prymou. V závěrečném kole se ukázalo, že ještě není v optimální běžecké formě, a nedokázal zareagovat na Prymův nástup ve stoupání. Druhou pozici uhájil s náskokem zhruba šesti sekund před třetím Haavardem Gutuböem Bogetveitem z Norska.

"V danou chvíli jsem na víc neměl. Arťom mi jednoduše ujel na výkonnost. Teď mám před sebou ještě nějakých 12 dnů, aby se tělo vrátilo k bývalé formě," řekl. Mistrovství světa v Pokljuce začne 10. února.

Vedle Krčmáře si body do IBU Cupu připsali i sedmadvacátý Mikuláš Karlík a sedmatřicátý Milan Žemlička. Na body nedosáhli sedmačtyřicátý Tomáš Krupčík ani jediná česká zástupkyně v ženském závodě Tereza Voborníková, která obsadila 34. místo.

V neděli mistrovství Evropy na polské straně Orlických hor uzavřou smíšená štafeta a závod smíšených dvojic, které už by měly být bez Krčmáře. Ten před startem šampionátu avizoval, že absolvovat tři závody za sebou by po prodělané nemoci nebylo vhodné.

reklama