Stříbrný Štvrtecký. Ve sprintu juniorů předvedl bezchybnou střelbu

1. 2. 2020 12:54
Jednadvacetiletý biatlonista Jakub Štvrtecký je juniorským vicemistrem světa ve sprintu na 10 kilometrů. V Lenzerheide nestačil pouze na obhájce zlata Vebjörna Söruma z Norska, který vyhrál o 25 sekund, přestože běžel jedno trestné kolo. Český reprezentant střílel bezchybně.
Jakub Štvrtecký
Jakub Štvrtecký | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Štvrtecký zúročil zkušenosti z této sezony Světového poháru dospělých a po juniorském MS se připojí k reprezentaci chystající se na světový šampionát dospělých v Anterselvě. Ještě v neděli v Lenzerheide ale bude člen letohradského klubu pocházející z Velkých Karlovic útočit na další medaili ve stíhacím závodu.

Do něj postoupilo kompletní české kvarteto a navíc všichni skončili do 21. místa. Mikuláš Karlík doběhl desátý, Vítězslav Hornig osmnáctý a 21. příčku obsadil Tomáš Mikyska. Sörum bude i ve stíhačce obhajovat zlato z loňského šampionátu v Osrblie.

Česká výprava v Lenzerheide se dnes zásluhou Štvrteckého dočkala třetí medaile a opět stříbrné. Druhý byl dorostenec Ondřej Mánek v pátečním sprintu i ve štafetě spolu s Josefem Kabrdou a Jonášem Marečkem.