SP v biatlonu • Hochfilzen • 14:45

Stíhací závod mužů

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze stíhacího závodu biatlonistů v rámci Světového poháru z rakouského Hochfilzenu. Závod začíná v 14:45.

První část z Hochfilzenu je za námi, máme za sebou oba sprinty a před hodinkou skončila i ženská štafeta. Ještě nás do konce víkendu čekají tři závody. Za pár desítek minut to bude stíhačka mužů, zítra pak stíhačka žen a mužská štafeta. Postupně se podíváme, jak se vedlo českým závodníkům.

Ve sprintu se dařilo Markétě Davidové, která skončila na pátém místě po výborném běžeckém výkonu. Formu potvrdila i dnes, když na velmi dobrý rozjezd Jessicy Jislové navázala famózním představením a v půlce závodu předávala první. Jenže Eva Puskarčíková i Lucie Charvátová si vybraly opět mizerný den na střelnici a český tým tak skončil až jedenáctý.

Dnes se však budeme věnovat mužské stíhačce. Do té ale nevstupují čeští závodníci v dobré pozici. Michal Krčmář bude po sprintu startovat z 31. pozice, Ondřej Moravec z 38., Jakub Štvrtecký z 41. Dnes by se chtěli posunout dopředu, především přesnou střelbou, na trati to pořád v podání Čechů není ono.

60. Didier Bionaz (ITA) +2:27

Sprint se včera povedl nejlépe Norům a Francouzům. Ze země galského kohouta byli v první šestce hned tři závodníci. Norů bylo dokonce pět v první jedenáctce. První výhru v kariéře si připsal Johannes Dale, jeho jmenovec Bö doběhl až čtvrtý, mezi ně se vklínili právě Francouzi Fillon Maillet a Claude. Dnešní závod tak může nabídnout famózní podívanou a norsko - francouzský duel. Do bojů o čelo by ale chtěli promluvit i Němci Doll a Lesser nebo Švéd Samuelsson.

Zatím se jel pouze jeden stíhací závod. V něm favorit Johannes Thinghnes Bö chyboval a ve finiši nestačil ani běžecky na Francouze Clauda. Pro výhru si dojel právě již zmíněný Švéd Sebastian Samuelsson.

40. Tomáš Krupčík (CZE) 1

V čele boje o velký křišťálový globus je stále Johannes Bö, který sice nevyhrává tak moc jako v minulých dvou sezonách, přesto má vyrovnané výsledky a pravidelně končí do první pětky. Druhý je Samuelsson a za ním je to již hodně vyrovnané.

62. Tomáš Krupčík (CZE) 1

V rakouském Hochfilzenu je téměř vše připraveno ke startu mužské stíhačky.

Je odstartováno. Johannes Dale na na trati.

V závodně je již i Fabian Claude a Johannes Bö následovaný Samuelssonem a Jacquelinem.

V závodě už jsou i všichni tři čeští závodníci.

Sebastian Samuelsson ze Švédska v prudké zatáčce vyletěl z dráhy. Ztratil tak pár cenných vteřin. Jinak to ustál bez zranění i technických problémů.

Vedoucí trio je stále ve stejných rozestupech, poté spolu jedou Johannes Bö a Jacquelin na čtvrtém a pátém místě.

Johannes Dale na první položce jednou minul a musí si dát 150 metrů navíc.

Fillon Maillet je čistý a půjde nejspíš do čela.

Claude je na jedno trestné kolo.

Za nula také Johannes Bö a Jacquelin. Ti jsou na čtvrtém a třetím místě, druhý Dale ztrácí 7,8 vteřin.

Čistě stříleli i Laegreid, Tarjei Bö nebo Samuelsson.

Michal Krčmář zastřílel čistě a posunul se na 24. místo. Ondřej Moravec a Jakub Štvrtecký taky jednou minul.

Johannes Dale už je na zádech Fillona Mailleta, o deset vteřin zpět jsou Jacquelin a Johannes Bö.

V čele před druhou střelbou je duo Fillon Maillet a Dale, asi 7 vteřin za nimi Johannes Bö a Jacquelin.

Fillon Maillet zase bezchybný a navíc rychlý, ale Francouz byl rychlejší.

Dale ztrácí 5 vteřin, třetí Jacquelin ztrácí 9 vteřin a Johannes Bö 11, všichni ale stříleli čistě.

Pátý je Nor Laegreid, šestý Švéd Samuelsson, pak je už velká mezera.

Michal Krčmář má druhou nulu a je 21., polepšil si tak zatím o 10 míst.

Ondřej Moravec přidal další položku s jednou chybou.

Jacquelin, Johannes Bö a Dale jsou všichni se ztrátou 9 vteřin na Fillona Mailleta, Dale trošku propadl.

Fillon Maillet jede skvěle, trojce pronásledovatelů ztrácí už okolo 12 vteřin.

Fillon Maillet pálí bleskově, navíc i přesně. Pojede v čele.

Johannes Bö musí na 2 trestná kola, Dale na jedno. Francozské duo pojede s náskokem.

Samuelsson je třetí, hned za ním Dale za 4. místě.

Po krátké mezeře je Claude, Laegreid a až pak Johannes Bö.

Michal Krčmář má třetí nulu, střelecky je dnes na tom výtečně. Ze střelnice odjel 16.

Ondřej Moravec i Jakub Štvrtecký mají další 2 trestná kola.

Jacquelin ztrácí 7 vteřin na Fillona Mailleta. 37 vteřin za nimi jedou Samuelsson a Dale, o dalších 15 vteřin zpět Claude, Johannes Bö a Laegreid.

V první osmičce se nyní nachází 4 Norové, 3 Francouzi a jeden Švéd.

Fillon Maillet vyprázdnil zásobník rychle a je v čele. Jacquelin ale zastřílel famózně a ztrácí pořád jen 8 vteřin.

Dale vyjede v boji o bronz jako třetí, Samuelsson jde na 2 trestná kola, Johannes Bö a Claude na jedno.

Johannes Dale si tak pojede sólo jízdu pro bronz. Druhé stupně vítězů v řadě pro mladého Nora.

Michal Krčmář ke třem nulám přidal bohužel 2 chyby a musí na trestná kola.

Fillon Maillet si udržuje náskok 11 vteřin na Jacquelina, nejspíš si dnes dojede pro výhru.

Jakub Štvrtecký tři další chyby, Ondřej Moravec jedna chyba.

Quentin Fillon Maillet si dojel pro své čtvrté vítěství v kariéře. Parádní výkon Francouze.

Na druhém místě dojíždí jeho krajan Emilien Jacquelin, který byl stejně jako Fillon Maillet čistý na střelnici.

Pro bronz si dojel vítěz sprintu johannes Dale. Čtvrtý dojíždí Johannes Bö, druhý den v řadě na bramborové příčce.

Pátý dojel Claude, šestý Laegreid, sedmý Tarjei Bö. V první desítce 4 Norové, 4 Francouzi.

Michal Krčmář dojel na konci třetí desítky.

Ondřej Moravec dojel 48. a Jakub Štvrtecký 49.

Českým závodníkům se dnes úplně nevedlo. Jakub Štvrtecký chyboval hned sedmkrát a dojel 49. O jednu příčku výš dojel Ondřej Moravec s 5 chybami. Michal Krčmář tři položky zvládl skvěle a už byl 16. Jenže na té poslední zachyboval dvakrát a propadl se. Ze své 31. startovací pozice se tak posunul jen minimálně.

Šestý závod sezony a máme šestého vítěze. Po čisté střelbě vyhrál druhý muž sprintu Fillon Maillet. Toho na stupních vítězů doplnil krajan Jacquelin, ten poskočil o čtyři místa. A třetí dojel vítěz sprintu Johannes Dale. Favorit Johannes Bö skončil druhý den v řadě až čtvrtý.

Ode mě to je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.