Čeští biatlonisté se běžecky trápili. Nejlepší Moravec střílel čistě, přesto obsadil až 29. místo

15. 3. 2018 16:41
Do stíhacího závodu postoupil už jen 37. Michal Krčmář. Poprvé v kariéře zvítězil Nor Henrik L'Abee-Lund.
Ondřej Moravec
Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Oslo - Českým biatlonistům sprint v Oslu nevyšel. Trápili se na trati a nejlepší z nich byl Ondřej Moravec, který navzdory nule obsadil až 29. pozici. Poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru jednatřicetiletý Nor Henrik L'Abee-Lund.

Čeští reprezentanti nenavázali na umístění v první desítce z nedělního závodu s hromadným startem ve finském Kontiolahti. Moravec i Michal Krčmář se podle běžeckých časů zařadili až do páté desítky. Bezchybný Moravec nabral před sobotní stíhačkou více než minutové manko, Krčmář jednou chyboval a na 37. místě ztrácí přes minutu a půl.

Nikdo jiný z Čechů do stíhačky nepostoupil. Jaroslavu Soukupovi, který po sezoně ukončí kariéru, umístění mezi šedesátkou postupujících uniklo o 2,3 sekundy. Dnes tak absolvoval poslední individuální závod v SP.

Sprint překvapivě vyhrál L'Abee-Lund, na něhož slavnější krajan Johannes Thingnes Bö ztratil 6,1 sekundy. Navzdory jedné chybě Bö po závěrečné střelbě vedl, ale poslední kolo měl rychlejší jeho zkušenější krajan. Se třetím místem se musel navzdory nule spokojit lídr seriálu Martin Fourcade z Francie.