Davidová byla pátá ve sprintu v Kontiolahti, sezona skončí už sobotními závody

Markéta Davidová.
Biatlonistka Markéta Davidová skončila pátá v pátečním sprintu Světového poháru v Kontiolahti.
Ve Finsku se stejně jako v Novém Městě na Moravě kvůli koronaviru závodilo bez diváků.
Předposlední individuální závod sezony vyšel Němkám, jasně vyhrála Denise Herrmannová před Franziskou Preussovou. Třetí byla Tiril Eckhoffová z Norska.
Davidová střílela přesně vleže a na jedno trestné kolo musela po stojce.
Aktualizováno 13. 3. 2020 17:54
Biatlonistka Markéta Davidová skončila pátá ve sprintu Světového poháru v Kontiolahti, kde se stejně jako v Novém Městě na Moravě kvůli koronaviru závodí bez diváků. Předposlední individuální závod sezony vyšel Němkám, jasně vyhrála Denise Herrmannová před Franziskou Preussovou.

Biatlonová sezona skončí sobotními stíhacími závody v Kontiolahti. Nedělní smíšené štafety mezinárodní unie IBU po dohodě s trenéry zrušila.

Finále seriálu SP v Oslu se příští týden neuskuteční a v sobotu se tak rozhodne o držitelích křišťálových glóbů. Mezi ženami vede Italka Dorothea Wiererová, ale do stíhačky vyrazí až z 19. místa po sprintu, zatímco její konkurentka Norka Tiril Eckhoffová vystartuje jako třetí. V mužském seriálu bojují o celkový triumf Nor Johannes Thingnes Bö s Francouzem Martinem Fourcadem.

Davidová střílela přesně vleže a na jedno trestné kolo musela po stojce. "Se střelbou jsem spokojená, za jedna v těchto podmínkách je dobrý. Na trati jsem do toho dala všechno, ale tak nějak to nešlo, Foukalo ze všech stran. Zpomaluje to, člověk se klátí a bylo těžké to vyrovnávat," řekla Davidová v České televizi.

Biatlonistky se ve Finsku vyrovnávají se složitou situací. "Je to docela mazec," řekla Davidová. Sleduje zprávy z domova i dohady, zda se závody pojedou. "Ale musíme to zasunout co nejdál do hlavy, i když se to tady řeší," dodala.

Bronzová medailistka ve sprintu z mistrovství světa Lucie Charvátová byla po třech chybách na střelnici třiadvacátá. Jessice Jislové na 41. místě unikl bod do SP a nedařilo se až 58. Evě Kristejn Puskarčíkové.

Hermannová se díky triumfu v Kontiolahti dostala v hodnocení sprintu o devět bodů před Wiererovou a získala malý glóbus za disciplínu. Davidová skočila osmá a Charvátová třináctá.

SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Herrmannová 20:00,5 (1), 2. Preussová (obě Něm.) -20,1 (1), 3. Eckhoffová (Nor.) -32,3 (2), 4. Vittozziová (It.) -37,1 (1), 6. Davidová (ČR) -42,5 (1), 6. Hojniszová-Staregová (Pol.) -47,3 (0,), 7. Kuklinová (Rus.) -47,9 (0), 8. Chevalierová (Fr.) -51,5 (1), 9. Tandrevoldová (Nor.) -52,6 (1), 10. S. Gasparinová (Švýc.) -55,2 (2), …23. Charvátová -1:24,7 (3), 41. Jislová -1:51,3 (2), 58. Kristejn Puskarčíková (všechny ČR) -2:24,3 (3).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 21 závodů): 1. Wiererová (It.) 781 b., 2. Eckhoffová 755, 3. Herrmannová 720, 4. H. Öbergová (Švéd.) 718, 5. Röiselandová (Nor.) 597, 6. Preussová 541, …14. Davidová 444, 29. Charvátová 233, 34. Kristejn Puskarčíková 208, 67. Jislová 40.

Konečné pořadí ve sprintu (po 8 závodech): 1. Herrmannová 314, 2. Wiererová 305, 3. Eckhoffová 283, 4. Röiselandová 248, 5. H. Öbergová 245, 6. Preussová 215, …8. Davidová 212, 13. Charvátová 163, 39. Kristejn Puskarčíková 72, 58. Jislová 30.