Biatlonistka Voborníková byla dvanáctá ve sprintu v Canmore, vyhrála Vittozziová

14. 3. 2024 19:31

Nejlepší českou biatlonistkou ve sprintu závěrečného Světového poháru v kanadském Canmore byla dvanáctá Tereza Voborníková. Rodačka z Vrchlabí neudělala na střelnici žádnou chybu a zajela druhý nejlepší sprint sezony. Vyhrála Italka Lisa Vittozziová o 5,5 sekundy před Francouzkou Lou Jeanmonnotovou, třetí byla Švýcarka Lena Häckiová-Grossová. Malý křišťálový glóbus za triumf v disciplíně získala vedoucí žena seriálu Ingrid Landmark Tandrevoldová z Norska .

Vedle Voborníkové se dařilo také Lucii Charvátové, která skončila po jednom trestném kole šestnáctá. Markéta Davidová byla po dvou chybách na 25. místě a do stíhacího závodu se kvalifikovala i devětačtyřicátá Jessica Jislová. Kristýna Otcovská obsadila 63. příčku.