28. 12. 2019 21:19
Biatlonisté Markéta Davidová a Michal Krčmář skončili osmí v tradiční exhibici smíšených dvojic v Gelsenkirchenu. Zvítězila norská dvojice Marte Röiselandová a Vetle Christiansen.
Markéta Davidová
Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

V konkurenci deseti dvojic byli Češi v první části, závodu s hromadným startem, kvůli chybám na střelnici osmí. A stejně dojeli i v následující stíhačce.

Zatímco Davidová si odbyla před zaplněným hledištěm na fotbalovém stadionu Schalke premiéru, Krčmář byl loni s Veronikou Vítkovou šestý.

Nejúspěšnějším Čechem je Ondřej Moravec, který byl druhý v roce 2015 s Gabrielou Koukalovou a v roce 2017 s Evou Kristejn Puskarčíkovou.

Exhibice byla zároveň rozlučkou Laury Dahlmeierové s domácími fanoušky. Sedminásobná mistryně světa a dvojnásobná olympijská vítězka, která na jaře ukončila kariéru, jezdila výborně a jen vinou pomalejšího běhu Philippa Nawratha se nevešli na stupně vítězů a skončili čtvrtí.