Biatlonová euforie Francouzů. Fourcade poprvé zvítězil doma, Češi v "masáku" chyběli

Aktualizováno 17. 12. 2017 15:58
Biatlonista Martin Fourcade ovládl závod s hromadným startem na domácím Světovém poháru ve Francii a navázal na triumf Justine Braisazové. Na druhém místě skončil Nor Johannes Thingnes Bö, třetí Němec Erik Lesser. Žádný z českých závodníků se na start "masáku" nevešel.
Martin Fourcade opanoval domácí závod biatlonistů s hromadným startem.
Martin Fourcade opanoval domácí závod biatlonistů s hromadným startem. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Annecy - První závod biatlonistů s hromadným startem v letošní sezoně ovládl Martin Fourcade. Před domácími fanoušky si dojel pro premiérové vítězství, porazil druhého Johannese Thingnese Bö a třetího Erika Lessera.

Závod mužů se jel bez českých reprezentantů, kteří se nekvalifikovali. Bezchybnou střelbou a trhákem v předposledním kole ho pro sebe rozhodl domácí Fourcade, který navázal na vítězství krajanky Braisazové.

Na druhé místo se z 25. příčky po dvou chybách při úvodní střelbě propracoval jeho největší letošní rival Johannes Bö, který vyhrál poslední čtyři závody SP včetně sprintu a stíhačky v Annecy. Třetí příčku obsadil Němec Erik Lesser, kterého Bö v závěrečném kole ještě před finišem udolal.

Po vánoční pauze bude seriál Světového poháru biatlonistů pokračovat od 4. ledna v německém Oberhofu.

SP v biatlonu v Annecy (Francie):

Muži - závod s hromadným startem (15 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 36:30,3 (0 trest. okruhů), 2. J. Bö (Nor.) -3,9 (2), 3. Lesser (Něm.) -6,2 (0), 4. Šipulin (Rus.) -25,1 (0), 5. Weger (Švýc.) -25,8 (1), 6. Peiffer (Něm.) -40,5 (1), 7. Windisch (It.) -52,0 (2), 8. Fak (Slovin.) -52,5 (1), 9. Loginov (Rus.) -1:01,4 (3), 10. Bjöntegaard (Nor.) -1:10,4 (3).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 432, 2. J. Bö 412, 3. Fak 306, 4. Schempp (Něm.) 271, 5. Šipulin 269, 6. T. Bö (Nor.) 221, …36. Krčmář 59, 46. Moravec 41, 54. Šlesingr 23, 65. Krupčík (všichni ČR) 9.