reklama

Biatlonová hvězda Dahlmeierová nestihne začátek Světového poháru

Laura Dahlmeierová Laura Dahlmeierová autor: Reuters
Dvojnásobná olympijská vítězka a hrdinka mistrovství světa 2017 Laura Dahlmeierová po problémech v přípravě nestihne začátek biatlonového Světového poháru.

Němci dnes oznámili, že ji v neděli ve slovinské Pokljuce nenasadí ani do jedné ze štafet. Účast Dahlmeierové v úvodních individuálních závodech, které začnou příští týden, zatím nevyloučili, ale vzhledem k velkému tréninkovému manku německé hvězdy není příliš pravděpodobná.

Dahlmeierová musela na podzim přerušit přípravu kvůli vleklým a opakovaným infekcím. Pětinásobná šampionka z posledního biatlonového MS v Hochfilzenu teprve před třemi týdny začala s lehkým tréninkem.

Německá smíšená štafeta i závod smíšených dvojic tak budou v neděli bez ní. "Je to pro Lauru příliš brzy. O jejím plánu na následující týdny budeme ještě diskutovat," řekl agentuře DPA německý sportovní ředitel Björn Weisheit.

Samotná Dahlmeirová na sociálních sítích vzkázala, že k návratu přistupuje krok za krokem. "Někdy člověk musí najít ve vrcholovém sportu zdravou rovnováhu, obzvlášť pokud je tělo oslabené," řekla pětadvacetiletá biatlonistka, která se s křehkým zdravím potýká dlouhodobě.

V posledních pěti letech jen jednou zahájila sezonu zdravá. Na podzim 2016 vyhrála hned úvodní závod sezony, v níž nakonec celkově ovládla Světový pohár.

Vrchol nadcházející sezony je ještě daleko. Mistrovství světa v Östersundu se uskuteční v nezvykle pozdním termínu od 7. do 17. března 2019.

Chystá se velký comeback? Koukalová už zase maká v posilovně a zkouší bolavá lýtka Chystá se velký comeback? Koukalová už zase maká v posilovně a zkouší bolavá lýtka Čtěte zde
reklama