reklama

Biatlonová lovestory naživo. Domračevová s Björndalenem se navzájem dotlačili k medaili

Darja Domračevová Darja Domračevová autor: Reuters
Biatlonoví manželé Darja Domračevová a Ole Einar Björndalen si na mistrovství světa v Hochfilzenu prožili medailový den. Běloruska, která se v lednu vrátila po dvaadvacetiměsíční pauze a čtyři měsíce po porodu, dopoledne dojela ve stíhačce druhá. Slavný Nor byl o pár hodin později třetí, čímž do své rekordní sbírky přidal už 45. medaili z MS.

Hochfilzen – Ona stříbro, on bronz. Ona se v lednu vrátila po narození dítěte, on získal medaili ve 43 letech. Tenhle biatlonový příběh bude jistě jednou z ozdob letošního mistrovství světa v Hochfilzenu. Manželé Darja Domračevová a Ole Einar Björndalen se v jeden den sešli na medailovém ceremoniálu, protože se jim povedly stíhací závody.

Biatlonová sezona skončila. Koukalová udržela druhé místo, Moravec na desítku nedosáhl Biatlonová sezona skončila. Koukalová udržela druhé místo, Moravec na desítku nedosáhl Prohlédněte zde

Rodiče teprve čtyřměsíční dcery Xénie prožili opravdu úžasnou neděli. Nejprve zazářila Běloruska. Z 27. místa po sprintu se jako za starých časů, kdy vládla hodnocení Světového poháru a sbírala v Soči olympijská zlata, prodrala startovním polem až na druhou příčku.

V říjnu přitom ještě ležela na porodním sále, celý rok předtím zase léčila mononukleózu. Nyní se zdá, že už se zase dostala do formy. A to měla od biatlonu dvaadvacetiměsíční pauzu. "Tentokrát mi všechno sedlo," uvedla Domračevová na tiskové konferenci a narážela tím na první lednové výsledky po návratu, kdy se jí ještě úplně nedařilo.

Mezitím její norský muž jásal u televize na hotelovém pokoji. "Věděl jsem, že je ve formě, ale netušil jsem, že až v takové. Odjela nádherný závod a motivovala mě," říkal po svém vystoupení novinářům.

A to bylo také parádní, sice neposkočil o takový kus jako jeho choť, ale i tak si musel vylepšení osmého místa pochvalovat. I když mu stříbro vyfoukl v cílové rovince krajan Johannes Bö. "Bronz je pro mě jako zlato, protože jsem poprvé v sezoně na stupních vítězů," prohlásil Björndalen.

A role se obrátily, nyní křepčila u obrazovky Domračevová. "Supertaťkaaa, skvělý den a skvělý muž," napsala okamžitě na svůj instagramový účet třicetiletá rodačka z Minsku.

Super-pappa! Great day! Great man!!! 💚💚💚💚💚 💪👑😚

Fotka zveřejněná uživatelem Darya Domracheva (@dadofun),

Manželský pár pojí vedle společné dcery, kterou jim po čas závodů hlídá na hotelu chůva, také touha završit své kariéry nějakým pěkným výsledkem příští rok na olympijských hrách. Sami se navzájem motivují. 

"Jeho úspěchy v rámci Světového poháru i jeho vystoupení na posledním mistrovství světa v Oslu jsou příkladem vítězství muže nad okolnostmi a překážkami, které mu život klade do cesty. Spousta lidí by ho odepsala už před několika lety. Pro mě je to motivace a důkaz, že nic není nemožné," řekla před svým návratem do seriálu Běloruska.

Slavný Nor si v neděli připsal už 45. medaili ze světového šampionátu a rozhodně to nevypadá, že by už patřil do starého železa. Naopak společně s manželkou ukázali, že ani v Hochfilzenu nejspíš ještě neřekli poslední slovo.

Peklo na střelnici, radost v cíli. Koukalovou první položka nezlomila. Moravcovi je pětka souzená Peklo na střelnici, radost v cíli. Koukalovou první položka nezlomila. Moravcovi je pětka souzená Prohlédněte zde
reklama