reklama

Biatlonová reprezentace má nové trenéry. Žen se ujme slavný Nor, se střelbou pomůže Emmons

Český biatlonový tým Český biatlonový tým autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Do trenérského týmu české biatlonové reprezentace míří norské posily Egil Gjelland a Anders Magnus Bartli.

Praha - Očekávané změny v biatlonovém týmu jsou tady. Trenérem ženské reprezentace bude olympijský vítěz z toku 2002 Nor Egil Gjelland. Jako kouč mužů nastoupí nově Zdeněk Vítek, asistovat mu bude další Nor Anders Magnus Bartli a se střelbou bude závodníkům pomáhat Kateřina Emmons.

"Poprvé v historii přivádíme k české reprezentaci zahraniční trenéry. Očekáváme, že Egil i Anders k nám přinesou zkušenosti ze země, která je biatlonovou i lyžařskou velmocí," uvedl na webu českého biatlonu prezident svazu Jiří Hamza.

Bartli se na spolupráci s českým týmem těší. "Přicházím do skvělého týmu, který má silný potenciál a je profesionálně vedený. Přesto věřím, že mnohé z norské školy mohu českému biatlonu dát a sám se mnohému také naučím," uvedl.

Dosavadní šéftrenér národního týmu Ondřej Rybář se stal sportovním ředitelem Českého svazu biatlonu. 

"Týmy mužů a žen jsou užší, než tomu bylo v předchozí sezóně. Je to situace, která přichází s koncem olympijského cyklu. Někteří sportovci končí po vrcholu, který pro ně představuje právě olympiáda, další už v novém cyklu pro sebe mnohdy nevidí výzvu. Věříme, že během nadcházejícího olympijského cyklu se do seniorské reprezentace postupně prosadí členové juniorských týmů."

Kateřina Emmons, která má z olympijských her kompletní sadu medailí, bude závodníkům pomáhat s tréninkem střelby. V podobné roli je u amerického národního týmu její manžel Matt. 

Vítková a Zvařičová vsadily na rudou, Davidová se oblékla do modré. Hlavní cenu ale bral Krčmář Vítková a Zvařičová vsadily na rudou, Davidová se oblékla do modré. Hlavní cenu ale bral Krčmář Prohlédněte zde
reklama