reklama

Biatlonový šampionát v Česku už je téměř jistý. Nové Město nemá v boji o MS soupeře

Vysočina Arena by při mistrovství světa mohla zase praskat ve švech Vysočina Arena by při mistrovství světa mohla zase praskat ve švech autor: Luboš Vácha
Nové Město na Moravě je jediným uchazečem o pořádání mistrovství světa v biatlonu v roce 2024.

Český svaz podal s Vysočina Arenou přihlášku i na rok 2025, kde jsou jeho soupeři švýcarské Lenzerheide a Minsk-Raubiči. Oznámila to dnes Mezinárodní biatlonová unie (IBU).

O pořadatelích se bude rozhodovat na podzimním kongresu IBU v Praze. Původně se měl kongres konat v září, ale v neděli byl odložen na polovinu listopadu.

V České republice se zatím biatlonové mistrovství světa konalo jednou, v roce 2013 hostilo šampionát právě Nové Město na Moravě. "Pro spoustu lidí jsme teď jakoby na řadě," řekl šéf českého svaz Jiří Hamza novinářům během březnového Světového poháru na Vysočině.

Nejbližší šampionát biatlonistů uspořádá v nadcházející sezoně Pokljuka. Po olympijském roce 2022 bude v další sezoně mistrovství světa v Oberhofu.

Vysmáté české blondýny i medailová kořist Wiererové. To jsou nej fotky z Anterselvy Vysmáté české blondýny i medailová kořist Wiererové. To jsou nej fotky z Anterselvy Prohlédněte zde
reklama