reklama
15:00 • MS v biatlonu • Anterselva

Masák mužů

Dobrý den, vítejte u online přenosu biatlonového závodu mužů s hromadným startem v rámci MS z italské Anterselvy. Startuje se v 15:00. 

Tak a je to tady. Doufám, že jste se všichni parádně najedli a jste připraveni. Čeká nás totiž úplně poslední závod biatlonového mistrovství světa. V Anterselvě nás čeká mužský závod s hromadným startem. Divácky atraktivní disciplína, závod na patnáct kilometrů. Poběží se tedy pět okruhů po třech kilometrech a 4x se bude střílet. Ve hře dnes bude jen jediný Čech. 

Za sebou máme už masák žen. Ten se českému triu Davidová, Puskarčíková, Charvátová příliš nevyvedl střelecky a k dobrému umístění měly všechny závodnice daleko. Své páté zlato a celkově sedmou medaili ze sedmi závodů vybojovala Norka Marte Olsbuová Röiselandová. 

Startovní listina

 

1. Emilien Jacquelin (FRA)
2. Martin Fourcade (FRA)
3. Quentin Fillon Maillet (FRA)
4. Johannes Thingnes Bø (NOR)
5. Dominik Landertinger (AUT)
6. Tarjei Bø (NOR)
7. Simon Desthieux (FRA)
8. Benedikt Doll (GER)
9. Johannes Dale (NOR)
10. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
11. Arnd Peiffer (GER)
12. Matvej Jelisejev (RUS)
13. Johannes Kühn (GER)
14. Jakov Fak (SLO)
15. Sebastian Samuelsson (SWE)
16. Felix Leitner (AUT)
17. Philipp Horn (GER)
18. Peppe Femling (SWE)
19. Lukas Hofer (ITA)
20. Krasimir Anev (BUL)
21. Jesper Nelin (SWE)
22. Nikita Poršněv (RUS)
23. Ondřej Moravec (CZE)
24. Martin Ponsiluoma (SWE)
25. Martin Otčenáš (SVK)
26. Dmitro Pidručnij (UKR)
27. Julian Eberhard (AUT)
28. Benjamin Weger (SUI)
29. Dominik Windisch (ITA)
30. Artěm Prima (UKR)

Na startu je jen jediný český zástupce. Tím je Ondřej Moravec, do závodu se po mizerných výkonech na celém mistrovství neprobojoval ani Michal Krčmář. 

 

Kdo však ale na startu chybí, to je Rus Alexander Loginov. Ten měl startovat s číslem jedna, jenže vítěz sprintu se po včerejší policejní razii údajně necítí dobře. Zda-li je za tím něco víc, to nebudeme spekulovat. Při kontrole mu včera byl zabaven mobil i počítač. Na startu jej nahradí Ukrajinec Prima. 

Ruský biatlonista je trnem v oku biatlonového světa už pěkný pár let. Velké problémy s ním má například hvězdný Francouz Martin Fourcade. 

Právě Martin Fourcade bude opět patřit k největším favoritům. Francouz už ovládl vytrvalostní závod, vyhrál také v mužské štafetě a bral bronz ze sprintu. Má tedy relativně splněno, rozhodně by se ale nechtěl vzdát další možnosti bojovat o zlato. Zlato by rád vybojoval konečně i Johannes Thingnes Bö. Ten sice má už dvě zlata ze štafet, jenže z individuálních závodů má jen dvě stříbra ze stíhačky a vytrvalostního závodu. Pro takovou hvězdu je start bez individuálního závodu zklamáním, nikdo tak asi dnes nebude tak motivován jako Nor. Uspět by ale chtěli i rychlí Francouzi Jacquelin či Fillon Maillet nebo další Norové či Němci. 

V italské Anterselvě je vše připraveno na start posledního závodu tohoto mistrovství světa. 

Poslední závod letošního světového šampionátu byl odstartován. 

Tradičně se jede v prvním kole pospolu a ne v tak brutálním tempu, i tak se snaží ale v úvodu hlavní dva favorité Fourcade a Johannes Bö udávat tempo. 

Jsme 300 metrů od první střelecké položky. V první pětce 4 Francouzi a Johannes Bö. 

Johannes Bö zvládl první položku čistě. Jednu chybu ale mělo francouzské trio Fillon Maillet, Fourcade i Jacquelin. 

Ondřej Moravec zvládl první střelbu čistě a je v první desítce. 

V čele teď jede Slovinec Jakov Fak, jediný čistý Francouz Desthieux jede také v přední skupince, stejně jako bratři Bö nebo Němec Doll. 

Vepředu i i další Nor Johannes Dale. 

Fourcade až šestnáctý, Jacquelin sedmnáctý a Fillon Maillet 19. 

Ondřej Moravec po 4,5 km na desátém místě. 

V čele teď jede pětice, první trio je norské, bratři Bö a Johannes Dale, s nimi drží tempo jen Němec Doll a Rakušan Eberhard. 

Johannes Bö, Tarjei Bö i Johannes Dale střílí čistě. Norský trojboj v čele bude pokračovat. Němec Doll i Rakušan Eberhard chybovali. 

Od čtvrtého do šestého místa jedou tři Francouzi Desthieux, Fillon Maillet a Jacquelin. Fourcade opět chyboval jednou. 

Tomáš Chudý
23. 2. 2020
reklama