reklama

Česká televize bude vysílat světový biatlon až do roku 2022

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Jednání o prodloužení vysílacích práv ČT uzavřela den před začátkem Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Praha - Česká televize bude vysílat závody nejlepších světových biatlonistů až do roku 2022. Jednání o prodloužení vysílacích práv ČT uzavřela den před začátkem Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Komise kvůli dopingu? Pozdě. Všichni věděli, že je v tom biatlon namočený taky, říká Hamza Komise kvůli dopingu? Pozdě. Všichni věděli, že je v tom biatlon namočený taky, říká Hamza Čtěte zde

"Podle uzavřené dohody s majitelem světových televizních práv bude moci Česká televize dalších šest let vysílat biatlonová mistrovství světa a rovněž všechny závody Světového poháru. V této chvíli tak Česká televize vlastní kompletní portfolio vrcholných biatlonových soutěží včetně olympijských klání," uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák v tiskové zprávě.

ČT dosud vlastnila práva na šampionáty a závody SP do roku 2018 a rovněž na přenosy z olympijských her 2018 v Pchjongčchangu.

Biatlon se mezi českými diváky stává stále populárnějším sportem. Přímé přenosy závodů SP z minulé sezony sledovalo na obrazovkách ČT sport v průměru 440.000 diváků starších 15 let. Nejsledovanějším přenosem byl štafetový závod žen z Anterselvy, který na konci ledna vidělo 809 tisíc diváků.

reklama