Čeští biatlonisté zářili na střelnici, jenže je srazil mizerný běh. Vyhrál suverén Bö

17. 1. 2019 12:36
Odložený sprint biatlonistů v Ruhpoldingu vyhrál suverén sezony Světového poháru Johannes Thingnes Bö z Norska o 7,9 sekundy před svým starším bratrem Tarjem. Čeští reprezentanti dnes převedli pomalejší běh a nejlepší z nich Michal Krčmář byl navzdory čisté střelbě až pětadvacátý.
Michal Krčmář
Michal Krčmář | Foto: Luboš Vácha

Sprint na 10 km se měl původně konat už ve středu, ale kvůli sněhové kalamitě byl přeložen. Dnes se jelo za slunečného počasí a ideálních podmínek, které využil k osmému vítězství v sezoně v jedenáctém individuálním závodu lídr Světového poháru Bö.

Ačkoli musel na jedno trestné kolo, porazil pětadvacetiletý Nor o osm sekund svého střelecky bezchybného staršího sourozence Tarjeho. Třetí byl k radosti domácích fanoušků s odstupem 10,5 sekundy Němec Benedikt Doll.

Tři ze čtyř českých biatlonistů na střelnici nechybovali, ale vinou horšího běhu skončili daleko za nejlepšími. Pětadvacátý Krčmář ztratil na vítěze 1:10,9 minuty, jednatřicátý Ondřej Moravec ještě o devět sekund víc. Čtyři místa za bodovanou čtyřicítkou skončil dvacetiletý Jakub Štvrtecký. Tomáš Krupčík, jenž jako jediný z Čechů musel na trestné okruhy, obsadil 77. místo.

Od 14:30 jedou v Ruhpoldingu sprint na 7,5 km ženy. V dalších dnech jsou na programu štafety a v neděli závody s hromadným startem.