reklama

Charvátová: Tolik se nám nedaří, ale co se týče vztahů, upevnili jsme to solidně

Lucie Charvátová Lucie Charvátová autor: Milan Kammermayer
Lucie Charvátová zvládla krizi na trati stíhacího závodu a podobně jako ve sprintu dojela na bodech. Tentokrát byla z českých biatlonistek jediná, která se takovým úspěchem mohla pyšnit.

Před pátečním sprintem přitom už měla preventivně sbaleno. Raději příliš nepočítala s tím, že na Vysočině přijde výsledkové probuzení a postup do stíhacího závodu. Brzký odjezd domů na svátky ale musela odložit.

A samozřejmě to udělala ráda.

"Napůl jsem plánovala, jak pojedu domů. Po sprintu se mi kluci ze servisu smáli, že si můžu jít zase vybalit," culila se v cíli stíhačky, v níž dojela po pěti trestných kolech na 34. místě.

Byla moc spokojená. Výkon ve sprintu a první body po necelých dvou letech ji přinesly potřebnou psychickou pohodu. "Vzhledem k tomu, jak se sezona vyvíjela, je to umístění nad moje očekávání. Nadprůměrný výsledek," hodnotila realisticky své současné možnosti.

Před závodem v Novém Městě na Moravě začaly padat z nebe kroupy. "To jsem nezažila," vyprávěla, jak byla promočená už na startu. Na trati jí v průběhu závodu došly síly. Krize se hlasitě přihlásila o slovo. 

"Na těch stojkách se to podepsalo. Vítr ani nápor diváků tolik nevadily. Ale prostě už jsem neměla síly se pořádně postavit." Poslední kolo pro ni bylo velkým trápením. Popsala jej barvitě: "Byla jsem ráda, že jsem se dostala přes kopec a nějak se odšťouchla dolů. Cíl jsem vyhlížela velmi napjatě."

Vlajka místo deštníku. I to bylo k vidění při biatlonových stíhačkách na Vysočině Vlajka místo deštníku. I to bylo k vidění při biatlonových stíhačkách na Vysočině Prohlédněte zde

Nakonec jím projela za mohutného aplausu naplněných tribun, vděčných za každého českého reprezentanta schopného dokončit závod a ještě k tomu vydřít bodované umístění.

Pochvalovala si pak, jak ji biatlon znovu začal bavit. Už v létě, když pod novým koučem Egilem Gjellandem zahájila přípravu na novou sezonu. 

"Egila mám strašně moc ráda, je to pro mě osobnost, dodal mi nový impuls. Myslím si, že můžu mluvit za všechny holky, že jsme si celé léto moc užily, trénování nás bavilo, vyzkoušely jsme nová místa, nové metody tréninku. Všechny jsme chytily novou šťávu," vršila jeden superlativ na druhý.

Její absolutně pozitivní názor na nově nastoupenou cestu nemůže změnit ani fakt, že tým zatím v nové sezoně příliš nezáří.

"Nedaří se nám tolik, ale co se týče vztahů, tak jsme to upevnili poměrně solidně a máme na čem stavět," tvrdila přesvědčeně.

Bö rekordmanem, slaví i Wiererová. Podívejte se na výsledky sezony biatlonistů Bö rekordmanem, slaví i Wiererová. Podívejte se na výsledky sezony biatlonistů Prohlédněte zde
reklama