reklama

A zase dopingový stop pro ruské biatlonisty. Dva závodníci zmeškali hned tři kontroly

Prohřešky ruských biatlonistů jejich fanouškům radost nedělají... Prohřešky ruských biatlonistů jejich fanouškům radost nedělají... autor: ČTK
Ruští biatlonisté Maxim Burtasov a Alexej Korněv dostali roční zákaz startů za porušení antidopingových pravidel. Oba nesmí závodit kvůli třem zmeškaným dopingovým kontrolám během jednoho roku. Trest jim podle oznámení Ruské antidopingové agentury platí od 11. dubna.

Burtasov s Korněvem nepatří mezi biatlonovou špičku. Do Světového poháru jen nahlédli, většinou startovali v nižším Poháru IBU. Devětadvacetiletý Burtasov má ve sbírce stříbro a bronz z univerziády v roce 2015 a titul juniorského mistra Evropy z roku 2010. O dva roky mladší Korněv zvítězil předloni na světových armádních hrách v Soči.

Ruský biatlon se poslední dobou potýká s četnými dopingovými aférami a předloni v prosinci kvůli tomu přišel o plné členství v mezinárodní unii IBU. Skandál poznamenal i samotnou IBU, jejíž vysocí představitelé v čele s dlouholetým předsedou Andersem Bessebergem podle zprávy Světové antidopingové agentury WADA za úplatu kryli doping ruských biatlonistů.

Rusko má další dopingový problém, biatlonistka třikrát prošvihla testy. Náhoda, tvrdí Rusko má další dopingový problém, biatlonistka třikrát prošvihla testy. Náhoda, tvrdí Čtěte zde
reklama