Davidová a Krčmář zazářili. Čech dokonce porazil i fenomenálního Böa

27. 9. 2020 21:10
Čeští biatlonisté Markéta Davidová a Michal Krčmář vybojovali na exhibici ve Wiesbadenu umístění na stupních vítězů.
Markéta Davidová.
Markéta Davidová. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Davidová skončila v závodu žen druhá, Krčmář obsadil ve finále, které se jelo na šest kol s pěti zastávkami na střelnici, třetí místo.

Davidová v Německu ztratila 25,8 sekundy na Francouzku Julii Simonovou, která byla při střelbě bezchybná a trefila všech 25 terčů. Česká reprezentantka musela při pěti položkách čtyřikrát dobíjet.

Mezi muži zvítězil Francouz Quentin Fillon Maillet s třemi náhradními náboji. Druhý skončil Nor Tarjei Bö, přestože musel kvůli jednomu nesestřelenému terči zastavit na deset sekund v trestném boxu.

Krčmář s ním prohrál o čtyři sekundy, druhého z bratrské dvojice Johannese Thingnese Böa, jenž rovněž musel na nucenou pauzu, ale udržel za sebou.