Davidová běžela jako vítr, ale dominovaly Norky. Charvátová minula pět terčů

Aktualizováno 18. 12. 2020 16:06
Nejlepší česká biatlonistka Markéta Davidová obsadila ve sprintu Světového poháru v Hochfilzenu se třemi střeleckými chybami 21. příčku. Hned za ní skončila Eva Puskarčíková, Jessica Jislová byla čtyřiadvacátá. Stejně jako ve čtvrtečním mužském závodě ovládly stupně vítězů norské barvy. Zvítězila Tiril Eckhoffová.
Markéta Davidová při sprintu v Hochfilzenu 2020
Markéta Davidová při sprintu v Hochfilzenu 2020 | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Davidová měla třetí nejrychlejší běžecký čas, ale kvůli třem trestným kolům na páté místo z minulého týdne nenavázala. Na vítěznou Eckhoffovou ztratila více než minutu, od elitní desítky ji před sobotní stíhačkou dělí půlminuta.

"Mrzí mě to, tři dneska bylo moc. Měli jsme výborně připravené lyže. Ale s těmi třemi se jede jinak. Poslední kolo jsem se za tu dvojku (vestoje) docela vytrápila, protože jsem věděla, že se to jede pro stíhačku," řekla České televizi Davidová. V celkovém hodnocení SP je dál jedenáctá.

V závěrečném kole se Davidová dostala před Jislovou i Puskarčíkovou, které chybovaly jen jednou. Puskarčíková si díky 22. příčce připsala první body v sezoně a poprvé poběží stíhačku. Nejlepší individuální výsledek v sezoně zaznamenala i Jislová.

Lucie Charvátová po kolapsu při střelbě vestoje z nedělní stíhačky tentokrát dva terče při druhé položce zasáhla, ale přidala k tomu dvě chyby vleže a po pěti trestných kolech skončila na 67. místě. Do Vánoc tak už závodit nebude. Do stíhačky nepostoupila a ztratila i šanci na účast v nedělním závodě s hromadným startem.

Eckhoffová dnes dominovala na trati, zbytku pole nadělila více než dvacet sekund. Díky tomu i s jednou chybou zvítězila o 7,6 sekundy před bezchybnou Ingrid Landmark Tandrevoldovou. Třetí skončila Marte Olsbuová Röiselandová, která udržela vedení v průběžném pořadí Světového poháru.

Kompletní stupně vítězů obsadily Norky v biatlonovém SP potřetí v historii. Stejný kousek se norskému týmu podařil ve sprintu v Oslu v roce 1988 a při stíhačce v Anterselvě před osmnácti lety.

V sobotu se v Hochfilzenu poběží oba stíhací závody.

Závod SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Eckhoffová 19:38,0 min. (1 trest. kolo), 2. Tandrevoldová -7,6 (0), 3. Röiselandová (všechny Nor.) -24,6 (1), 4. Preussová (Něm.) -25,1 (1), 5. E. Öbergová -27,4 (1), 6. H. Öbergová (obě Švéd.) -29,4 (1), 7. Kručinkinová (Běl.) -39,8 (0), 8. Perssonová (Švéd.) -46,3 (1), 9. Eganová (USA) -46,4 (1), 10. Wiererová (It.) -47,3 (1), …21. Davidová -1:18,2 (3), 22. Puskarčíková -1:21,6 (1), 24. Jislová -1:24,5 (1), 67. Charvátová -2:18,3 (5), 72. Voborníková (všechny ČR) -2:33,9 (1).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. Röiselandová 319, 2. H. Öbergová 297, 3. Alimbekavová (Běl.) 275, 4. E. Öbergová 248, 5. Eckhoffová 232, 6. Preussová 227, …11. Davidová 173, 54. Charvátová 25, 60. Jislová 20, 61. Puskarčíková 19.