reklama

Koukalová o konfliktu s Rybářem: Někdo se snaží náš tým rozeštvat, hledají se senzace

Gabriela Koukalová zdraví z Obertilliachu. Gabriela Koukalová zdraví z Obertilliachu. autor: Facebook Gabriela Koukalová
Elitní biatlonistka stále nezávodí a jak se zdá, pryč je i idylka ve vztazích mezi hlavními postavami národního týmu. Gabriela Koukalová a šéftrenér Ondřej Rybář si vyměnili několik vzkazů přes média.

Praha - Český biatlon neprožívá ideální vstup do sezony. Výsledky zůstávají hluboko za očekáváním, navíc tým ovlivňuje neustálá nejistota ohledně největší hvězdy Gabriely Koukalové.

Loni druhá nejlepší závodnice Světového poháru stále laboruje s bolavými lýtky a od minulého týdne se už nepřipravuje společně s týmem. Koukalová odcestovala do rakouského Obertilliachu, kde pokračuje v individuálním programu. Podle všeho je její účast na olympijských hrách v Pchjongčchangu velice vážně ohrožena.

Koukalová opouští reprezentaci. Nikam to nevedlo, velké naděje si nedělám, říká Rybář Koukalová opouští reprezentaci. Nikam to nevedlo, velké naděje si nedělám, říká Rybář Čtěte zde

Navíc přicházejí náznaky o jejích neshodách s vedením reprezentace. Skrývají se především ve vyjádření, jež biatlonistka na konci týdne poskytla deníku Sport.

"Je to chronická věc. Jistě je to souhra mnoha okolností. Nechci nikomu sypat popel na hlavu, ale myslím si, že mi k tomu problému výrazně dopomohla změna techniky jízdy na lyžích, o kterou jsem se v posledních dvou letech snažila na základě pokynů, které jsem dostala. Nikdy jsem nebyla přesvědčená, že je to dobře, protože se mi od začátku zdála velmi náročná na chodidla, lýtka a pro závodnici s mou tělesnou konstitucí nevhodná," prohlásila Koukalová.

Reakce šéftrenéra Ondřeje Rybáře, s nímž měla biatlonistka vždy nadstandardní vztahy, na sebe nenechala příliš dlouho čekat.

"Pokud si to myslí, je to její myšlenka. Já se k tomu asi vyjadřovat nebudu. Nemyslím si, že je to věc, která by to zásadně ovlivnila. Myslím si, že si musí v Obertilliachu víc věcí srovnat v hlavě. Mně se to nechce moc komentovat a řešit tohle přes média," řekl Rybář Sportu. 

Ani v Hochfilzenu to nelepilo. Vítková dotáhla štafetu vysoko, ale medaile zůstávají v nedohlednu Ani v Hochfilzenu to nelepilo. Vítková dotáhla štafetu vysoko, ale medaile zůstávají v nedohlednu Prohlédněte zde

Ke změně techniky běhu na lyžích, na kterou Koukalová poukazovala, pak poznamenal toto: "Ta technika běhu se rok od roku vyvíjí. Když se podíváte dnes, kam se ten svět dere a jak jsou rozdíly v běhu minimální. Všichni si berou ten model aktuálního trendu. Pokud chcete jezdit jako před deseti lety, tak můžete, ale pochybuju, že se s tím dostanete nějak dopředu. Musíte reagovat na vývoj lyžování."

Náznak roztržky pochopitelně vzbudil vlnu reakcí i mezi fanoušky. A Koukalová se v neděli ráno rozhodla obavy o pohodu v týmu zmírnit prostřednictvím svého facebookového profilu.

"Posílám pusu z Obertilliachu všem, kteří mi pomáháte, posíláte energii a společně se mnou nepřestáváte věřit v můj návrat. Moc si toho vážím! 
A vlastně ji posílám i těm, kteří neustále hledají senzace, snaží se skrze média rozeštvat náš tým nebo za moji neúčastí ve Světovém poháru hledají nejrůznější bejkárny," napsala biatlonová hvězda do statusu.

Posílám pusu z Obertilliachu všem, kteří mi pomáháte, posíláte energii a společně se mnou nepřestáváte věřit v můj návrat. Moc si toho vážím! A vlastně ji posílám i těm, kteří neustále hledají senzace, snaží se skrze média rozeštvat náš tým nebo za moji neúčastí ve Světovém poháru hledají nejrůznější 🐂bejkárny🐂😂 Krásnou adventní neděli vám všem😘 Vaše Gábi #GalaxyS8 #WirLebenWinter

Zveřejnil(a) Gabriela Koukalova dne 10. Prosinec 2017
reklama