reklama

Koukalová se pere sama se sebou. Cítím vyčerpání a prázdno, nemám motivaci, přiznala

Gabriela Koukalová. Gabriela Koukalová. autor: Milan Kammermayer
Elitní česká biatlonistka Gabriela Koukalová se na začátku nové sezony vyrovnává s krizí. Stěžuje si na nedostatečnou motivaci, vyčerpání a prázdno.

Praha – Říká se, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš. U Gabriely Koukalové to ale bohužel neplatí. Česká biatlonová hvězda prožívá v přípravě na nadcházející závodní ročník těžké časy, ne nepodobné těm, které ji zastihly před dvěma lety po náročné průlomové olympijské sezoně.

Ještě před několika týdny přitom rodačka z Jablonce působila vyrovnaně a natěšeně na další sportovní výzvy. Okolními vlivy se odmítala rozptylovat. 

Koukalová zmatkuje i v létě. Bourala, pak přišla pozdě na start. Mistryní republiky je Puskarčíková Koukalová zmatkuje i v létě. Bourala, pak přišla pozdě na start. Mistryní republiky je Puskarčíková Čtěte zde

"Dřív jsem na mimosportovní aktivity nebyla zvyklá, nechávala jsem se tím hrozně pohlcovat. Teď už mám víc zkušeností. Už vím, co se ode mě očekává a co se bude dít. Už se proti tomu umím zařídit. Dokud budu sportovat, tak je to nedílná součást mé práce," svěřovala se Koukalová na konci srpna v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz (čtěte zde).

Jenže život profesionálního sportovce je někdy nevyzpytatelný a kolotoč mimosportovních aktivit úřadující královnu světového biatlonu znovu semlel.

S pravdou ven vyšla Koukalová po víkendovém mistrovství republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, který hostil Letohrad. Před sprinterským kláním na parkovišti nabourala jiné auto, pozdě a rozhozená přišla na nástřel i na samotný start. Závod se jí pak vůbec nepovedl, minula osm z deseti terčů a skončila až na dvanáctém místě.

Špatná zpráva. Nové Město biatlonové MS 2021 neuspořádá, přednost dostala Ťumeň Špatná zpráva. Nové Město biatlonové MS 2021 neuspořádá, přednost dostala Ťumeň Čtěte zde

"Moc se teď peru sama se sebou. Dlouho jsem se držela, dlouho jsem bojovala, ale teprve teď na mě naplno dolehla celá tíže minulé sezony a všech povinností, které následovaly. Celé to vypětí a stres, jemuž jsem musela odolávat,“ přiblížila své současné rozpoložení šestadvacetiletá biatlonistka v rozhovoru pro oficiální web českého biatlonu.

"Myslím, že jsem se ocitla v podobné situaci, jako po olympijských hrách v Soči,“ potvrdila Koukalová se smutkem v očích.

"Mým největším soupeřem je nedostatečná motivace. Cítím vyčerpání a prázdno. Teď jsem asi nejspokojenější v zahraničí. Náročná reprezentační soustředění jsou pro mě vlastně odpočinkem, protože nikdo a nic mě tam nerozptyluje," dodala.

Koukalová: Lidé myslí, že jsem primadona, když odmítám nabídky. Ale žít podle druhých by byla chyba Koukalová: Lidé myslí, že jsem primadona, když odmítám nabídky. Ale žít podle druhých by byla chyba Čtěte zde

Koukalová chce krizi překonávat postupnými krůčky a v hlavě moc dobře ví, co je v sázce. "Potřebuji se nalézt. Moc si přeji, aby mě biatlon opět bavil, abych na tréninky šla s nadšením a koncentrovaná, připravená nechat tam všechny síly," podotkla dvojnásobná olympijská medailistka.

V Letohradu nakonec vyhrála supersprint a ve stíhačce zaznamenala dobrý posun až na třetí místo. "To jsou drobnosti, které mi mohou pomoci na cestě k mému cíli," uzavřela s nadějí.

reklama