reklama

Koukalová se s tím pere, říká Rybář. Je jasné, že Světový pohár jde letos stranou

Gabriela Koukalová. Gabriela Koukalová. autor: Tomáš Liška
Šéftrenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář se v Jablonci nad Nisou vyjádřil k současnému stavu největší hvězdy Gabriely Koukalové.

Jablonec nad Nisou - Gabriela Koukalová nebude kvůli dlouhodobým problém s lýtkovými svaly startovat na konci listopadu v Östersundu na první zastávce Světového poháru. To už je v tuto chvíli zřejmé.

A další vyhlídky? Stále velice zamlžené. Nadále platí, že ohrožena je i účast na olympijských hrách.

Kamionem ke zdraví. Nechci za dvacet let zjistit, že mám rakovinu, říká servisman Koukalové a spol. Kamionem ke zdraví. Nechci za dvacet let zjistit, že mám rakovinu, říká servisman Koukalové a spol. Čtěte zde

Právě únorový termín sportovního svátku v jihokorejském Pchjongčchangu je ale tím, k němuž se biatlonistka i celý reprezentační tým upínají. Novinářům to v Jablonci nad Nisou řekl šéftrenér Ondřej Rybář.

"V hlavě máme v podstatě jenom olympiádu, ta je primárním cílem," potvrdil kouč reprezentace.

"Světový pohár jde letos stranou. Jestli se Gábina vrátí v Östersundu, Hochfilzenu, Le Grand Bornandu, Oberhofu, Ruhpoldingu nebo v Anterselvě je úplně jedno," dodal Rybář.

Nezbývá mu nic jiného, než se chytat drobných pozitiv. Třeba toho, že se Koukalová v minulých týdnech již připojila k týmu a konečně si zatrénovala také na sněhu. S reprezentací do švédského Östersundu za prvními ostrými závody odletí, že by se ale postavila na start, si v tuto chvíli nikdo nedokáže představit.

Předloňská vítězka Světového poháru a v minulém ročníku druhá žena celkového pořadí stále nemůže trénovat naplno. "Někdy vydrží dvě hodiny, jindy jen hodinu. Je to jeden den tak a druhý jinak, dost se to mění," prozradil trenér.

Pozitivní je také fakt, že Koukalová tvrdě bojuje o svou šanci. Olympijské hry jsou pro ni stále obrovskou motivací. "Pere se s tím. Určitě neztratila hlavu a nehodila všechno pryč. Bojuje, protože ví, že olympiáda je pořád relativně daleko," vysvětlil Rybář.

Biatlonová chlouba za miliony. Kamion pojme 350 párů lyží, za zimu najede 15 tisíc kilometrů Biatlonová chlouba za miliony. Kamion pojme 350 párů lyží, za zimu najede 15 tisíc kilometrů Prohlédněte zde
reklama