Koukalová ve stíhačce poskočila na osmé místo, z mužů byl nejlepší čtyřiadvacátý Šlesingr.

V rytmu korejských bubnů se nejlépe stíhalo lídrům Světového poháru. Dobrý den měla i Koukalová Prohlédněte si fotografie ze sobotních stíhacích závodů žen a mužů v rámci biatlonového Světového poháru v korejském Pchjongčchangu. Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Stíhacím závodem žen pokračovala generálka biatlonistů na příští olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. Světovému poháru dál kraluje Laura Dahlmeierová, Gabriela Koukalová napravila dojem ze sprintu.

Pchjongčchang - Gabriele Koukalové se ve stíhacím závodě biatlonistek v korejském Pchjongčchangu podařilo prodrat z 21. pozice na startu na konečnou osmou příčku. Eva Puskarčíková byla 39. a Veronika Vítková závod nedokončila. Pro vítězství si suverénně doběhla Němka Laura Dahlmeierová.

Biatlonová sezona skončila. Koukalová udržela druhé místo, Moravec na desítku nedosáhl Biatlonová sezona skončila. Koukalová udržela druhé místo, Moravec na desítku nedosáhl Prohlédněte zde

Také mezi muži kraloval suverén letošního Světového poháru Martin Fourcade, z českých závodníků se nejvíc dařilo na 24. příčce Michalu Šlesingrovi.

Koukalová dvakrát minula

Puskarčíková si ze šestnáctého místa pohoršila, protože musela na pět trestných kol.

Majitelka kompletní sady medailí z nedávného mistrovství světa Koukalová udělala dvě chyby na střelnici; poprvé minula poslední ranou v úvodní ležce a podruhé třetím pokusem při první stojce. Po poslední zastávce na střelnici pokračovala jedenáctá, ale měla nejrychlejší běžecký čas ze všech a v posledním kole předjela tři soupeřky.

Živě: Koukalová i přes dvě chyby ve stíhačce osmá, s přehledem vyhrála opět Dahlmeierová Živě: Koukalová i přes dvě chyby ve stíhačce osmá, s přehledem vyhrála opět Dahlmeierová Čtěte zde

Dahlmeierová absolvovala prakticky sólo závod. Od první zastávky na střelnici jela s náskokem v čele a vyhrála o minutu a dvanáct vteřin před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou. Dokonce po poslední položce vstoje se po vzoru Francouze Martina Fourcada po závěrečné ráně otočila k tribunám a trenérům a ve vítězném gestu zvedla ruce nad hlavu. Třetí byla Francouzka Anaiss Bescondová.

Němka Dahlmeierová vyhrála závod SP popáté za sebou a je na nejlepší cestě k zisku velkého křišťálového glóbu za celkový triumf v této sezoně. Pět závodů před koncem sezony má před Koukalovou náskok více než sto bodů.

Václavík si připsal osm chyb a byl poslední

Fourcade trefil všech dvacet terčů a završením tuctu vítězství v sezoně vyrovnal rekord Nora Oleho Einara Björndalena z ročníku 2004/2005. Francouz má šanci přidat do konce zimy ještě další výhry, pokud bude startovat v Kontiolahti a Oslu.

Živě: Ve stíhacím závodu zvítězil Fourcade. Šlesingr ve třetí desítce Živě: Ve stíhacím závodu zvítězil Fourcade. Šlesingr ve třetí desítce Čtěte zde

Za Fourcadem dojel z 23. místa po sprintu Rus Anton Šipulin, který také střílel přesně. Třetí skončil páteční vítěz Julian Eberhard z Rakouska.

Šlesingr minul dvakrát - jednou v první položce a podruhé v poslední - a zopakoval 24. místo ze sprintu. Tomáš Krupčík odstartoval do závodu jako devatenáctý, musel rovněž na dva trestné okruhy a bodoval na 27. místě. Michal Krčmář minul čtyřikrát a dojel až 51., Adam Václavík skončil po osmi chybách na posledním 58. místě.