reklama

Koukalové přibude velká soupeřka. Domračevová se v lednu vrátí do biatlonového kolotoče

Darja Domračevová Darja Domračevová autor: Reuters
Darja Domračevová se po mateřské dovolené v lednu v Oberhofu vrátí po více než roční pauze do Světového poháru.

Östersund - Běloruská biatlonistka Darja Domračevová se v lednu v Oberhofu vrátí po více než roční pauze do Světového poháru. Návrat trojnásobné olympijské vítězky po mateřské dovolené potvrdil na úvodním dílu SP v Östersundu, kde si jednu výhru připsala i obhájkyně celkového prvenství Gabriela Koukalová, trenér běloruské reprezentace Jurij Albers.

Biatlonová sezona skončila. Koukalová udržela druhé místo, Moravec na desítku nedosáhl Biatlonová sezona skončila. Koukalová udržela druhé místo, Moravec na desítku nedosáhl Prohlédněte zde

"Její plány se nemění, v Oberhofu chce závodit," řekl Albers. Třicetiletá Domračevová porodila 1. října dceru Xenii, kterou má s norskou biatlonovou hvězdou Olem Einarem Björndalenem. Dvojnásobná mistryně světa vynechala celou minulou sezonu, protože po prvenství ve Světovém poháru v ročníku 2014/15 onemocněla mononukleózou a rozhodla se dopřát si delší pauzu.

Domračevová hodlá startovat i na únorovém mistrovství světa v Hochfilzenu, jako dlouhodobý cíl mají s dvaačtyřicetiletým Björndalenem olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu, kde hodlá osminásobný olympijský vítěz ukončit kariéru.

reklama