Krčmář se ve stíhačce propadl do třetí desítky, zlato na MS obhájil Jacquelin

Aktualizováno 14. 2. 2021 14:27
Biatlonista Michal Krčmář obsadil ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Pokljuce 22. místo. Druhý český reprezentant na startu Ondřej Moravec skončil na 46. příčce a nepřidal žádné body do hodnocení Světového poháru. Titul obhájil Émilien Jacquelin z Francie.
Michal Krčmář.
Michal Krčmář. | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

Krčmář odstartoval jako jedenáctý, ale hned na první střelecké položce udělal dvě chyby. Čistě poté zvládl jen druhou střelbu a celkem nakonec musel na pět trestných kol. V cíli si se ztrátou přes tři minuty na vítěze pohoršil o jedenáct příček a 22. místem vyrovnal české maximum ze stíhačky z loňského šampionátu v Anterselvě.

Krčmář byl na sebe naštvaný, že nedokázal využít dobré postavení na startu. "Prostě dneska jsem to na střelnici nezvládl, předvedl jsem špatný výkon ve střelbě a od toho se odvíjí výsledek," konstatoval.

Moravec se čtyřmi chybami na střelnici skončil na 46. pozici a oproti sobotnímu závodu ve sprintu si polepšil o devět míst. Od bodované pozice mezi nejlepšími čtyřiceti závodníky dělilo českého reprezentanta dvanáct sekund. Na první místo ztratil téměř pět minut.

Šestatřicetiletý trojnásobný medailista z MS se v Pokljuce zatím trápí. "I když dneska si dovolím říct, že jsem závodil. Pohyboval jsem se mezi lidmi, se kterými jsem aspoň mohl jet, tvořit tempo, předjíždět. Už bych tomu řekl závod. Protože třeba v tom sprintu, tam to bylo fakt hodně těžké," svěřil se.

Jacquelin na střelnici ani jednou nezaváhal a dojel si pro druhé zlato v kariéře. Po bronzu z pátečního sprintu získal v Pokljuce druhou medaili. Na druhém místě skončil se ztrátou sedmi sekund Sebastian Samuelsson ze Švédska, třetí byl Nor Johannes Thingnes Bö.

Mistrovství světa v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko) - stíhací závody:

Muži (12,5 km):

1. Jacquelin (Fr.) 31:22,1 min. (0 trest. okruhů), 2. Samuelsson (Švéd.) -7,3 (0), 3. J.T. Bö (Nor.) -8,1 (2), 4. Fillon Maillet -32,5 (2), 5. Desthieux (oba Fr.) -41,9 (1), 6. Laegreid (Nor.) -57,9 (1), 7. Latypov (Rus.) -1:35,1 (2), 8. Pryma (Ukr.) -2:00,6 (3), 9. Eder (Rak.) -2:03,8 (1), 10. Rastorgujevs (Lot.) -2:12,1 (3), …22. Krčmář -3:04,9 (5), 46. Moravec (oba ČR) -4:54,7 (4).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. J.T. Bö 797 b., 2. Laegreid 719, 3. T. Bö 625, 4. Dale (oba Nor.) 618, 5. Fillon Maillet 587, 6. Jacquelin 587, …24. Krčmář 218, 37. Moravec 117, 76. Krupčík 7, 77. Štvrtecký 6, 85. Žemlička (všichni ČR) 2.