reklama

Moravec oslavil Kristova léta a rozjíždí olympijskou přípravu s novou pažbou

Ondřej Moravec Ondřej Moravec autor: Tomáš Liška
Ondřej Moravec v čerstvých 33 letech naplno rozjíždí předolympijskou přípravu. Má novou pažbu a v nohách spoustu kilometrů naježděných na kole.

Praha - Loni se dokázal připravit na vrchol sezony senzačně, když vydřel stříbro na mistrovství světa a od titulu ho dělily jen vteřinky. Tentokrát čeká Ondřeje Moravce stejně jako ostatní biatlonisty ta nejvyšší meta, která může ve sportu být, olympijské hry. I proto rodák z Ústí nad Orlicí nic nepodceňuje a pro novou sezonu si pořídil i novou pažbu.

Koukalová: Doping v biatlonu? Ruku do ohně nedám za nikoho, nebudou v tom namočeni jen Rusové Koukalová: Doping v biatlonu? Ruku do ohně nedám za nikoho, nebudou v tom namočeni jen Rusové Čtěte zde

Příprava před hrami v Pchjongčchangu je opravdu náročná a Moravce řádně prověří. Celý tým se připravuje společně, a tak měří síly se všemi reprezentanty.

"Ve skupině nás je 14 kluků a během střeleckých tréninků často soutěžíme. To je dobrá simulace závodů, při kterých je hlava nucená pracovat se stresem. Vnímám to jako velké plus a kvalitní mentální přípravu, když na mě někdo tlačí," řekl pro web českého biatlonu.

Minulý týden mužská dvojka loňské sezony oslavila 33. narozeniny, ale na žádné velké oslavy nebyl čas. Reprezentace absolvovala soustředění v Letohradu a pak na pět dnů vyrazila do jihomoravských Hranic. Moravec navíc v posledních týdnech bojoval s alergií na pyl.

"Pylové období mi dalo zabrat. Užíval jsem léky a tréninky nebyly moc podle mých představ," přiznal.

Teď už je ale zdráv a připraven obhajovat loňský titul na českém mistrovství biatlonu na kolech, které se odehraje už tuto sobotu v Jablonci. Čeká ho devět kilometrů dlouhý úsek se dvěma střeleckými položkami.

"Hodně se mi líbí nový formát šampionátu s hromadným startem. Závod je tak mnohem zajímavější, vyrovnanější, ale také psychicky náročnější," vítá Moravec.

Čas dovolených skončil. Biatlonisté jdou znovu do akce, na kolech, lyžích i koních Čas dovolených skončil. Biatlonisté jdou znovu do akce, na kolech, lyžích i koních Prohlédněte zde

Bude to navíc první ostrá zkouška jeho nové pažby. "Velkou změnou je, že jsem zásobníky nechal přemístit dopředu. Trochu se tak sice změnilo těžiště, ale na druhou stranu bych měl se zbraní rychleji manipulovat. Pažba je jinak totožná s tou původní, ke které se když tak mohu kdykoliv vrátit," popsal. 

I když jsou sobotní závody spíše takovým zpestřením letní přípravy, má rozhodně motivaci opět vyhrát. "Letos mám na horském kole najezděných výrazně více kilometrů než loni. Každé vítězství se počítá. Úvodní střelba hodně napoví. To bude první zlom," dodává Moravec.

reklama