reklama

Mráz zase řádí. Biatlonisté kvůli němu pojedou sprinty v Canmore až v neděli

Markéta Davidová v Canmore Markéta Davidová v Canmore autor: Petr Slavík, Český biatlon
Sprinterské závody na Světovém poháru v biatlonu v Canmore se kvůli extrémním mrazům pojedou až v neděli. Mezinárodní federace IBU je o den odložila, protože teploty v kanadském dějišti dnes mají dosáhnout až -25 stupňů Celsia. To je o pět stupňů pod hranicí, kterou stanovují pravidla.

Arktické počasí v provincii Alberta si vynutilo změny programu už před začátkem tohoto dílu SP. Vůbec se například neuskutečnilo slavnostní zahájení a čtvrteční vytrvalostní závody se jely na zkrácené trati. Štafety byly přesunuty na původně volný pátek a nakonec se konaly v hraničních podmínkách za teplot až -18 stupňů. Sprinty navíc v programu nahradily původně vypsané závody s hromadným startem.

Neděle po změnách v programu představovala pro kanadské pořadatele rezervní den. Pokud to podmínky umožní, začne závod mužů na 10 km ve 20:20 SEČ, ženy se na 7,5 km dlouhou trať vydají ve 22:45 SEČ. Biatlonisté se poté přesunou do amerického střediska Soldier Hollow, kde je v příštím týdnu čeká generálka na březnové mistrovství světa v Östersundu.

Minus 33. Krutý mráz mučí české biatlonisty, v Kanadě poznávají, co umí polární vír Minus 33. Krutý mráz mučí české biatlonisty, v Kanadě poznávají, co umí polární vír Prohlédněte zde
reklama