Naděje pro český biatlon. Na MS juniorů dojeli tři závodníci v první desítce

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Biatlonisté Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík obsadili na mistrovství světa juniorů v Obertilliachu páté a šesté místo ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů.

Marečka, jenž ještě vloni startoval mezi dorostenci, v úvodním startu na šampionátu dělilo od bronzu 13,9 sekundy. Karlík, který letos okusil i MS mezi dospělými, ztratil další dvě desetiny.

Davidová už trumfla Koukalovou. Biatlon jí ale brání ve splnění životního snu Davidová už trumfla Koukalovou. Biatlon jí ale brání ve splnění životního snu Prohlédněte zde

Elitní desítku uzavřel Vítězslav Hornig. Čtvrtý z Čechů Tomáš Mikyska, jenž už stejně jako jeho reprezentační kolegové sbíral zkušenosti mezi elitou ve Světovém poháru, obsadil 20. místo. Zlato získal Němec Philipp Lipowitz.

Mezi juniorkami byla v závodě na 12,5 km nejlepší Češkou Tereza Voborníková na 27. místě. Tereza Jandová obsadila 43. příčku, Klára Poledníková 55. a Eliška Teplá 85. místo. Suverénní výhru slavila Francouzka Camille Benedová.

V sobotních vytrvalostních závodech dorostenců se o nejlepší české výsledky postarali patnáctý Jakub Kudrnáč a třicátá Kateřina Pavlů.