reklama

Vítkové selhala střelba, smíšená štafeta skončila až třináctá. Musíme se z chyb poučit, uznává Rybář

Veronika Vítková Veronika Vítková autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Trestné kolo Veroniky Vítkové připravilo české biatlonisty o přední příčky v úvodní smíšené štafetě v sezoně Světového poháru. Sestava Eva Puskarčíková, Vítková, Ondřej Moravec a Michal Krčmář doběhla ve švédském Östersundu až třináctá, skoro tři minuty za vítězným Norskem.

Östersund - České kvarteto se muselo obejít bez zraněné Gabriely Koukalové, která sice je v dějišti prvního dílu SP, ale kvůli problémům s lýtky nemůže startovat.

Biatlonová sezona začala rakouskou suverénní jízdou ve štafetách dvojic, Češi dojeli desátí Biatlonová sezona začala rakouskou suverénní jízdou ve štafetách dvojic, Češi dojeli desátí Čtěte zde

"Sezona bude ještě dlouhá a doufám, že se sportovci chytnou. Každopádně je třeba nebrat tohle na lehkou váhu a zkusit udělat něco, aby se takové chyby nestávaly v dalších závodech," řekl šéftrenér Ondřej Rybář v České televizi.

V konkurenci 24 týmů nezačala Puskarčíková ideálně, vleže dvakrát dobíjela a byla sedmnáctá, ale stojku zvládla čistě. Rázem se posunula na sedmé místo a Vítkové předala šestá se ztrátou 8,5 vteřiny za vedoucím Švédskem.

Vítkové ale vyšla položka vleže ještě hůře než Puskarčíkové. Jeden terč zůstal černý a po trestném kolu nabrala skoro minutovou ztrátou. Moravce vyslala na trať čtrnáctého s odstupem minuty a půl. Muži už nic nezkazili, ale ani se dopředu nedotáhli.

"Verča jela v kontaktu a zaváhání na ležce jsme nečekali. Trestné kolo je velký problém a bylo zásadní. Nezvládla to," řekl šéftrenér Ondřej Rybář v České televizi. "Pak už se to těžko sjíždí. Ondra ztratil, měl dobíjení a běžecky to nebylo to pravé. Michal jel výborný úsek, ale s časovou ztrátou už nelze nic dělat."

Norský finišman Emil Hegle Svendsen odolal náporu Itálie. Od druhého úseku se v popředí drželo Slovensko, ale na třetí místo se dostalo Německo.

Sprint dvojic jeli Michal Šlesingr a Jessica Jislová. Museli na střelnici desetkrát dobíjet a ztratili téměř dvě minuty na vítězný rakouský pár Simon Eder, Lisa Theresa Hauserová. "V těchto závodech bychom si představovali být výše, super výsledek je do šestého místa, kvalitní pak osmé. Dobíjení bylo strašně moc, stálo nás to sekundy a znamenalo propad výsledkama dolů," řekl trenér mužů Michael Málek.

Smíšená štafeta: 1. Norsko (Tandrevoldová, Eckhoffová, J. Bö, Svendsen) 1:11:31,7 (0+13), 2. Itálie (Vittozziová, Wiererová, Windisch, Hofer) -5,3 (1+6), 3. Německo (Preussová, Hammerschmidtová, Doll, Peiffer) -6,4 (0+10), 4. Slovensko -7,7 (0+9), 5. Švédsko -34,5 (1+5), 6. Rusko -47,9 (0+7), …13. ČR (Puskarčíková, Vítková, Moravec, Krčmář) -2:51,4 (1+10).

Smíšená štafeta dvojic: 1. Hauserová, Eder (Rak.) 36:17,0 (0+2), 2. Hinzová, Lesser (Něm.) -16,5 (0+9), 3. Višněvská, Braun (Kaz.) -32,7 (0+5), 4. Dorinová Habertová, M. Fourcade (Fr) -33,7 (0+10), 5. Perssonová, Samuelsson (Švéd.) -34,3 (0+9), 6. Vita Semerenková, Pidručnyj (Ukr.) -34,9 (0+10), …10. Jislová, Šlesingr -1:52,2 (0+10).

reklama