reklama

Odměny pro biatlonisty narostou, po individuálním závodě si rozdělí deset milionů

Markéta Davidová a další biatlonisté a biatlonistky mají důvod k radosti, počet odměněných závodníků naroste. Markéta Davidová a další biatlonisté a biatlonistky mají důvod k radosti, počet odměněných závodníků naroste. autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Mezinárodní biatlonová federace (IBU) zvýší od příští sezony o deset procent dotace na každý díl Světového poháru a mistrovství světa. V individuálních závodech si nejlepší biatlonisté rozdělí více než 400.000 eur (přes 10 milionů korun) a počet odměněných vzroste z patnácti na dvacet.

Odměny biatlonistům vyplácí IBU a zvýšení se netýká první až sedmého místa. Pokud tak nejlepší Češka uplynulé zimy Markéta Davidová přidá v nadcházející sezoně další triumf, tak si stejně jako letos po sprintu v Anterselvě vydělá 15.000 eur. Prémie budou navýšeny od osmého místa a ještě dvacátý v pořadí dostane 500 eur.

Nejbohatším zimním sportem jsou sjezdaři. Pořadatelé SP zpravidla udělují za výhru 45.000 švýcarských franků (milion korun) a odměny dostává třicítka závodníků. Američanka Mikaela Shiffrinová si v uplynulé zimě vyjela 886.368 franků, což je 20 milionů korun.

České snowboardingové hvězdy Ester Ledecká a Eva Samková za výhru v paralelních disciplínách resp. snowboardcrossu v SP berou 13.500 franků a v každém závodu se prize money rozdělují mezi nejlepší šestnáctku.

reklama